sadsad x
asdasd

Hiç Matematik Eğlenceli Olabilir mi?

uludağ gelişim akademisi

İsmail Naci Cangül

25,00 TL
20,50 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Hiç Matematik Eğlenceli Olabilir mi? Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 132
ISBN: 9786058013926
Kapak: Ciltsiz
İsmail Naci Cangül
İsmail Naci Cangül
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hiç Matematik Eğlenceli Olabilir mi? Kısa Özet

    Bazıları için bir bilim dalı, bazıları içinse bilimlerin yardımcısı ya da anası; birçokları içinse bilimin dilidir matematik. Ama bazılarına göre sadece ezberlenmesi gereken anlamsız formüller, teoremler ve kurallar dizisidir. Bazı popüler kişiler matematikten hiç ama hiç anlamadıklarını; okuldayken hep sınıfın en kötüsü olduklarını neredeyse övünerecek açıklamaktan çekişnmezler. bunu söylerken aslında sanatçı ruhlu olduklarını ima etmeye çalışırlar.

    Bu grup, gerçek sanatın en önemli ayrıntılarında matematiğin ne kadar önemli rol oynadığından, altın oranın bir çok ünlü sanatçıya nasıl ilham verdiğinden, Mısır piramitlerinden Atina`daki Parthenon tapınağıba, Anadolu`daki birçok medrese ve camiiden Mona Lisa`ya kadar birçok alanda matematiğin insan hayatında nasıl yer aldığından habersizdirler.

    Yeni nesilerin hem estetik duygusuna hem de araştırıcı ve yenilikçi bir bakış açısına ve düşünce yapısına sahip olarak yetişmeleri geleceğimiz açısından oldukça önemlidir. Bunu sağlayabilecek olan etkenlerden birisi de gençlerin matematiği sevmeleridir. Sevmek için öncelikle anlayabilmek gerektiğine göre matematiğin hayatımızdaki yeri ve önemini kavratabilmek bizlere düşen en önemli görevler arasındadır. İşte bu eser de matematiğe karşı anlamamaktan kaynaklanan ilgisizliği azaltabilmek, ilgisi olanlara da matematiğin güncel hayatımızdaki yerine dair küçük ipuçları verebilmek adına hazırlanmıştır.

Hiç Matematik Eğlenceli Olabilir mi? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.