Herkes İçin Bilim Seti 4 Buklet Kitap

Fol Kitap

Derya Gürses Tarbuck

265,00 TL
198,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
66,25 TL
Herkes İçin Bilim Seti 4 Buklet Kitap Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9786258242652
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 7 adet satılmıştır.
Derya Gürses Tarbuck
Derya Gürses Tarbuck
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Herkes İçin Bilim Seti 4 Buklet Kitap Kısa Özet

  1. Herkes İçin Bilim Tarihi –Derya Gürses Tarbuck

  Bu kitap altı tema üzerinden bilim tarihi disiplinini tanıtmayı amaçlıyor. Her tema başlığı altında birer tarihçe, metodoloji tanıtımı ve disiplin eleştirisi yer alıyor. Böylelikle kitap, okura bu disiplin bünyesindeki tartışmalar hakkında temel seviyede bir fikir vermeyi, bu alandaki literatürü tanıtmayı ve tartışmayı hedefliyor.

  1. Herkes İçin Bilim Felsefesi –Umut Morkoç

  Bu kitapçık, bilim felsefesinin temel sorunlarını en bilindik bilim felsefesi figürlerine başvurarak özetliyor. Bunu yaparken mümkün mertebe teknik detaylardan ve alan dışından okurun ilgisine hitap etmeyecek referanslardan kaçınıyor. Bu metin temel olarak “Bilim felsefesi neyle uğraşmış, bugün ne gibi problemlerle meşgul?” sorularını merak eden okura bir fikir vermeyi hedefliyor.

  1. Herkes İçin Bilim, Teknoloji ve Toplum –Ali O. İlhan, Arsev U. Aydınoğlu

  Bu kitapçık Bilim, Teknoloji ve Toplum (Science, Technology and Society) ya da Bilim ve Teknoloji Çalışmaları (Science and Technology Studies) olarak bilinen disiplinlerarası alanı kısa bir biçimde tanıtıyor. Özellikle son yıllarda oldukça çeşitlenen ve dinamik bir biçimde genişleyen bu alanın temel fikirlerine dair genel bir değerlendirme imkânı sunuyor.

  1. Herkes İçin Cumhuriyette Bilim –Feza Günergun

  Yıl 1921. Kurtuluş Savaşının üçüncü senesi. Yunan kuvvetleri, Afyon, Eskişehir, Kütahya’yı ve ardından Ankara’yı ele geçirmek amacıyla taarruz başlatmış, Afyon’u işgal etmiştir. Zorlu çatışmalar sürerken, Türkiye Muallime ve Muallimler Kongresi toplanır. Mustafa Kemal Atatürk burada şunları söyler: “Silahıyla olduğu gibi dimağıyla da [beyniyle de] mücadele mecburiyetinde olan milletimizin birincisinde gösterdiği kudreti ikincisinde de göstereceğine asla şüphem yoktur…” Türk gençlerini eğitecek öğretmenleri, ülkenin sınai ve zirai kalkınmasını sağlayacak kadroları yetiştirmek, Atatürk’ün hedefleri arasında ilk sıralarda yer alır.

 • 2. Hamur

Herkes İçin Bilim Seti 4 Buklet Kitap Hakkında Yorumlar