sadsad x
asdasd
50,00 TL
37,00 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
13,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Her Yönüyle Türk Dili Hakkında Bilgiler
Türü: Dil Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 690
ISBN: 9786052345733
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Karataş
Mustafa Karataş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Her Yönüyle Türk Dili Kısa Özet

  *Dil*, *Türk Dili*, *Türkçenin Ses Bilgisi*, *Türkçenin Biçim Bilgisi*, *Türkçenin Söz Dizimi* ve *Yazılı ve Sözlü Anlatım* başlıklarını taşıyan altı bölümden oluşan bu eser; Türklük biliminin güncel bilgilerini içermesine dikkat edilerek ve çağdaş dil biliminden faydalanılarak hazırlanmıştır.

  Her Yönüyle Türk Dili, Türk dilinin sesten metne kadar bütün düzeylerinin kolay anlaşılabilir bir düzen içerisinde ve çeşitli görsellerle sunulmasıyla bir ders kitabı, aynı zamanda içerdiği özgün bilgi veya sınıflandırmalarla da akademik bir eserdir. Bu eserin en önemli ayırt edici özelliği ise ses, biçim ve söz dizimi bölümlerinde öğrencilere bu konularla ilgili incelemelerde bir *yöntem* öğretmesidir.

  Her Yönüyle Türk Dili; Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türk Halk Bilimi bölümlerinin Türkiye Türkçesi, Türk Dil Bilgisi ve Türkçe Kompozisyon derslerinde, üniversitelerin tüm bölümlerinde okutulan *Türk Dili I-II*, *Yazılı ve Sözlü Anlatım* vb. derslerde hem ders kitabı hem de el kitabı olarak kullanılabilmesi amacıyla, ayrıca tüm Türkçe meraklıları için yazılmıştır.

  Dil, milletin ruhu ve kimliğidir. Bu nedenle, Türk’ü anlamak ve bilmek için Türkçeyi iyi öğrenmek gerekir. 15 yıllık bir emeğin ve birikimin ürünü olan bu eser, Türk milletinin kimliği olan Türk dilini her yönüyle tanıtmaktır. Dileğimiz, okuyucularını hem bilgilendirmesi hem de bilinçlendirmesidir. Okuyanlara selam olsun!

Her Yönüyle Türk Dili Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.