Hepsi Sana Miras: Kral Lear

Domingo Yayınevi

Melania G. Mazzucco

118,00 TL
82,60 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
35,40 TL
Hepsi Sana Miras: Kral Lear Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786054729715
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 29 adet satılmıştır.
Melania G. Mazzucco
Melania G. Mazzucco
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hepsi Sana Miras: Kral Lear Kısa Özet

  Daha önce kraldın, şimdi evini yanında taşıyan bir salyangozsun.

  Her şeyin vardı, şimdi hiçbir şeyin yok.

  Senden delisi var mı?

  Yeterince yaşlandığına ve daha fazla krallık yapmak istemediğini fark eden Kral Lear, ülkesinin topraklarını üç kızı arasında bölüştürmeye karar verir. Onları yanına çağırır ve her birine ayrı ayrı, kendisini ne kadar sevdiklerini sorar. İki büyük kardeş, Goneril ve Regan, süslü cümlelerle kralın gururunu okşar.  En çok sevdiği küçük kızı Cordelia ise şöyle cevaplar: *Bir kız çocuğunun babasını ne kadar sevmesi gerekiyorsa o kadar. Ne daha fazla ne daha az.* Ne var ki kral uzun zamandır kraldır, dalkavuklukla ve yalan övgülerle zehirlenmiştir; küçük kızının bu abartısız cümlesinin arkasındaki samimiyeti göremez. Deliye dönen kral, Cordelia`yı evlatlıktan çıkararak krallığını diğer iki kardeş arasında bölüştürür. Ama çok zaman geçmeden Goneril ve Regan’ın gerçek niyetleri ortaya çıkacaktır. Kendi krallığında evsiz, topraksız ve askersiz kalan yaşlı kral, sadık soytarısıyla birlikte kendini yollara vurur. Tek bir umudu vardır: Cordelia’yla yeniden bir araya gelebilmek.

  On kitaplık Hepsi sana miras serisinin sekizinci kitabında

  William Shakespeare’in ölümsüz eseri Kral Lear’i, İtalya’nın en önemli yazarlarından Melania G. Mazzucco yeniden anlatıyor, Emanuela Orciari ise resimliyor.

  Hepsi sana miras serisi hakkında:

  Peki ya bugünün büyük yazarları, tüm zamanların en büyük hikayelerini sana yeniden anlatsa.

  Unutulmakta olan klasikleri, bugünün büyük yazarlarının yardımıyla çocuklarla buluşturmak. İşte hepsi sana miras serisinin amacı bu. Ünlü İtalyan yazar Alessandro Baricco`nun dünyanın dört yanındaki yazar dostlarını yardıma çağırması ile ortaya çıkmış bir "kurtarma botu". Umberto Eco`dan Jonathan Coe`ya, Dave Eggers`tan Ali Smith`e, günümüzün önemli yazarları birer klasik seçip, bunları sanki kendi çocuklarına anlatırmış gibi, etkileyici ama kolay anlaşılır bir dille yeniden hikayelendirdi. Üstelik zaman zaman kendi hayal güçleriyle zenginleştirmekten de kaçınmayarak. Ve yine günümüzün önemli çizerleri bu metinleri resimlediler.

  Hepsi sana miras (özgün isim: Save The Story) serisinde anlatım dilinden görsel tasarıma kadar her şey klasikleri çocuklara sevdirmek amacıyla tasarlandı.

  Ama sanırız yetişkinler de okurken büyük keyif alacaklar.

 • 2. Hamur

Hepsi Sana Miras: Kral Lear Hakkında Yorumlar