sadsad x
asdasd
24,00
18,96
%21 indirim
Hazret-i Zeyneb Hakkında Bilgiler
Türü: Alevilik-Bektaşilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786056452765
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Muhammed Kazım El-Kazvini
Muhammed Kazım El-Kazvini
Devamı
Kampanya

Hazret-i Zeyneb Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hazret-i Zeyneb Kısa Özet

    Zahiri ve batıni güzellikleri aynı anda kendisinde barın­dıran isimler vardır. Bunlardan bir tanesi de Zeyneb’tir. Hazret-i Rasulullah, bu ismi önce kızına, sonra da torunu­na vermiştir. Ruhu gökyüzünün suyundan daha temiz, kalbi aynadan daha berrak, derin bir kavrayı­şa ve idrake sahip, gözlerini kainattaki en şerefli ailede açan bir kız çocuğu hakkında ne söylene­bilir... Alemde eşi benzeri olmayan bir babanın gözetimin­de, azamet, şeref ve fazilet bakımından kadınları­n en üstünü olan bir annenin kucağında büyüyen biri nasıl anlatılabilir...

    Hazret-i Zeyneb'in hayatı, eşsiz bir kudret, kuvvet, fesahat, belagat, olayları hikmete uygun bir şekilde idare etmek, zor zamanlarda ve acı olaylar karşısında sebat etmek gibi özelliklerle donatılmıştır. Büyük bir bölümünü gözler­den uzak geçirdiği hayatının batınına, ancak ehlinin muttali olduğu bir zatı, tam olarak anlatabilmek elbette mümkün değildir.

    Kazvini, Hazret-i Zeyneb hakkındaki bilgileri, tarihi kaynaklar ışığında bir araya getirerek, bu imkansızlığın perdesini aralamıştır. Kitabı okuyacak olan herkes, İslam tarihini yeniden gözden geçirme ihtiyacı hissedecek ve Al-i Muhammed tarihi hakkındaki sessizliğin sebebini sorgularken, kendi susuzluğunun farkına varacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.