sadsad x
asdasd

Hazret-i Osman-ı Zinnureyn (r.a.)

Çamlıca Basım Yayın
9,00
5,85
%35 indirim
Hazret-i Osman-ı Zinnureyn (r.a.) Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 72
ISBN: 9786059964678
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ahmed Cevdet Paşa
Ahmed Cevdet Paşa
Devamı
Kampanya

Hazret-i Osman-ı Zinnureyn (r.a.) Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hazret-i Osman-ı Zinnureyn (r.a.) Kısa Özet

  Hazret-i Osman, Peygamber Eferıdimiz'in (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) iki defa damadı olmuştur. Onun için lâkabı "Zinnûreyn" (iki nur sahibi) idi. Resulullah Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) kızı Rukıye'yi Hazret-i Osman'a nikâhladılar. O vefat edince diğer kızı Ümmü Gülsüm'ü de ona nikahladılar. O da vefat edince "Eğer bir üçüncü kızım olaydı, onu da nikâhlardım." buyurdular. Resulullah Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) "Benden sonra ümmetimin üstünü
  Ebubekir, Ömer, Osman ve Ali'dir. Onlar hakkında ileri geri konuşmayın ve onlar için ancak hayır söyleyiniz ki ehl-i şekâvetten olmayasınız." buyurdular. Resulullah Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) "Kim Osman'a kötü söylerse elbette bana kötü söylemiştir. Osman bin Affân ümmetimin en hayâlısı ve ekremidir." buyurmuşlardır.

  Hazret-i Ömer'den sonra on iki yıl halifelik yaptı. Kur'an-ı Kerim okurken evinde şehid edildi.

  İslam'ın üçüncü halifesi Hazret-i Osman-ı Zinnureyn (r.a.) devrini anlatan bu eser, Osmanlı'nın son devir büyük âlimlerinden, devlet adamı ve tarihçi Ahmed Cevdet Paşa'nın, Kısas-ı Enbiya ve Tevarîh-i Hulefa isimli eserinden kısaltılarak ve sadeleştirilerek hazırlanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.