Hazret-i Osman-ı Zinnureyn r.a.

Çamlıca Basım Yayın

Ahmed Cevdet Paşa

68,00 TL
45,56 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
22,44 TL
Hazret-i Osman-ı Zinnureyn r.a. Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 72
ISBN: 9786059964678
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 20 adet satılmıştır.
Ahmed Cevdet Paşa
Ahmed Cevdet Paşa
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hazret-i Osman-ı Zinnureyn r.a. Kısa Özet

  Hazret-i Osman, Peygamber Eferıdimiz`in (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) iki defa damadı olmuştur. Onun için lâkabı "Zinnûreyn" (iki nur sahibi) idi. Resulullah Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) kızı Rukıye`yi Hazret-i Osman`a nikâhladılar. O vefat edince diğer kızı Ümmü Gülsüm`ü de ona nikahladılar. O da vefat edince "Eğer bir üçüncü kızım olaydı, onu da nikâhlardım." buyurdular. Resulullah Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) "Benden sonra ümmetimin üstünü
  Ebubekir, Ömer, Osman ve Ali`dir. Onlar hakkında ileri geri konuşmayın ve onlar için ancak hayır söyleyiniz ki ehl-i şekâvetten olmayasınız." buyurdular. Resulullah Efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) "Kim Osman`a kötü söylerse elbette bana kötü söylemiştir. Osman bin Affân ümmetimin en hayâlısı ve ekremidir." buyurmuşlardır.

  Hazret-i Ömer`den sonra on iki yıl halifelik yaptı. Kur`an-ı Kerim okurken evinde şehid edildi.

  İslam`ın üçüncü halifesi Hazret-i Osman-ı Zinnureyn (r.a.) devrini anlatan bu eser, Osmanlı`nın son devir büyük âlimlerinden, devlet adamı ve tarihçi Ahmed Cevdet Paşa`nın, Kısas-ı Enbiya ve Tevarîh-i Hulefa isimli eserinden kısaltılarak ve sadeleştirilerek hazırlanmıştır.

 • 2. Hamur

Hazret-i Osman-ı Zinnureyn r.a. Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.