sadsad x
asdasd
62,00 TL
38,44 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
23,56 TL
HAZİN SAVAŞ 1914-1918 Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 624
ISBN: 9789750833250
Kapak: Ciltsiz
Niall Ferguson
Niall Ferguson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • HAZİN SAVAŞ 1914-1918 Kısa Özet

  The Times`ın "kuşağının en parlak tarihçisi" olarak tanımladığı Niall Ferguson`a göre savaş her şeyden önce korkunçtu, yanı sıra da kaçınılmazdı. Tiyatronun bize öğrettiği trajediden daha fazlasıydı ve aslında doğrudan modern tarihin "hata"sıydı. Bir asker, savaşı "Avrupa`daki tüm ışıkların sönüşü" olarak nitelendirmişti. 8 milyondan fazla insan bu savaşta hayatını kaybetti.

  Ferguson, Hazin Savaş`la, Birinci Dünya Savaşı`na geleneksel ve büyük oranda kendi cephelerinden bakan askeri tarihçilerin ve iktisat tarihçilerinin yaklaşımını birleştirmeyi hedefliyor ve bunu başarıyor. "Militarizm, emperyalizm ve silahlanma yarışı nedeniyle savaş kaçınılmaz mıydı?", "Almanlar savaş kumarına niçin girdi?", "Savaş sahiden de halk tarafından coşkuyla karşılandı mı?", "Cephede şartlar bu kadar kahırlıyken insanlar savaşmaya neden hâlâ devam etti?" Ferguson`un Hazin Savaş`ta yanıtlamaya çalıştığı on temel sorudan bazıları bunlar. En önemli ve sonuncu soru ise sizi bu kitabı okumaya davet ediyor: "Barışı kim kazandı, daha kesin bir ifadeyle, sonunda savaşın bedelini kim ödedi?"

  "Bugüne kadar yapılmış en ilgi çekici ve kışkırtıcı Birinci Dünya Savaşı analizi"

  - Ian Kershaw

  "Dahice ve ufuk açıcı… esaslı, okunmaya değer ve inandırıcı"

  - The Times

  "Muhtemelen yıllardan beri Birinci Dünya Savaşı`nın kökenlerini gösteren en önemli kitap... Ferguson emin adımlarla A. J. P. Taylor`un mirasını devralmayı iddia edebilir."

  - Paul Kennedy, New York Review of Books

HAZİN SAVAŞ 1914-1918 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.