sadsad x
asdasd
Haydutlar Hakkında Bilgiler
Türü: Roman ve Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 40
ISBN: 9786056397226
Kapak: Ciltli
Friedrich Schiller
Friedrich Schiller
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Haydutlar Kısa Özet

  "Benim davam, herkes için adalettir."

  Bir Frenk kontunun akıllı ve yakışıklı oğlu olan Karl Moor, aslında dürüst ve temiz ahlak sahibi bir delikanlıdır. Ancak Leipzig`de üniversitede okuduğu sırada, yoldan çıkmasına neden olan kimi serserilikler yapar. Ama kısa sürede tekrar aklı başına gelir ve babasına pişmanlık dolu bir mektup yazarak, tekrar şatoya ve çok sevdiği Amelia`sına dönmesi için izin vermesini rica eder. Ne var ki mektup, yaşlı kontun eline geçmez: Karl`ın kıskanç ve kötü kalpli kardeşi Franz mektubu ele geçirir. Üstelik Franz, babasını Karl`ı evlatlıktan reddetmesi için ikna eder. Babasının bu tepkisinden kahrolan Karl, uğradığı bu haksızlığın intikamını almak için haydut çetesi reisi olarak kimi arkadaşlarıyla ormanlara çekilir...

  Barbara Kindermann, Schiller`in Alman edebiyatının "Sturm und Drang" (Fırtına ve Coşku) akımı döneminde yazdığı ve Alman edebiyatının başyapıtlarından sayılan "Haydutlar" dramasını çocuklar için uyarlayarak yeniden anlatıyor. Adil olma, haksızlık, onur ve ahlak temaları üzerine sürükleyici olayları, çocuk kitapları illüstrasyonlarının piri olarak kabul edilen Klaus Ensikat muhteşem çizgileriyle resimledi. lıteraturrepport (Almanya)

  "Çocuklar, bu yeni uyarlamayla Schiller`in gençlik dönemi eseri Haydutlar`ın ne kadar sürükleyici olduğunu tecrübe ediyor!"

Haydutlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.