Hayat Kaynağı Kur’an Tefsiri Sempatik Boy 5 Kitap Takım Kutulu

Beyan Yayınları

M. Sait Şimşek

1.500,00 TL
1.050,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
450,00 TL
Hayat Kaynağı Kur’an Tefsiri Sempatik Boy 5 Kitap Takım Kutulu Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 2900
ISBN: 9789754736830
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2011
satis-icon
Satış Rakamları 27 adet satılmıştır.
M. Sait Şimşek
M. Sait Şimşek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hayat Kaynağı Kur’an Tefsiri Sempatik Boy 5 Kitap Takım Kutulu Kısa Özet

  Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir hocalarından Prof. Dr. M. Sait Şimşek tarafından hazırlanmış olan Hayat Kaynağı Kur`an Tefsiri yeni bir boyutla okuyucuların hizmetine sunuldu.

  "Sempatik Boy" adıyla tanımlanan bu yeni boyut, 11,5x17 ebatında ve integral cilt olarak hazırlandı.

  Son yıllarda yayımlanan en önemli kitaplardan biri olan bu çalışma, şimdi taşıması daha kolay ve daha uygun bir fiyatla raflardaki yerini aldı.

  Bu çalışma hakkında bilgi veren M. Sait Şimşek, eserini okuyuculara şöyle sunuyor:

  "Kur`an, hayat kitabıdır; hayatı düzenlemek, yeniden rayına oturmak için indirilmiştir. İndirilen önceki kitapların amacı da budur. Peygamberler aynı dini tebliğ etmiş, aynı inanç ilkelerini getirmişlerdir. Bu inançlar donuk ve hayatı ilgilendirmeyen inançlar olmayıp her birinin hayatı düzenlemekle birebir irtibatı vardır. O halde indirilen kitaplar ve gönderilen peygamberler, bozulmuş ve rayından çıkmış hayatı yeniden düzenleyerek rayına oturtmayı hedef edinmiştir. Bu sebeple Kur`an, hidayet kitabı olarak nitelenmiştir.

  Tefsirin amacı, Kur`an`ın indirilmiş olduğu amaç doğrultusunda olmalıdır. Ben de tefsirimde bunu amaçladım.

  Tefsirimi hazırlarken çağımızda ve önceki dönemlerde yazılmış tefsirlere müracaat ettim. Okuyucuyu yorup meşgul etmemek için çoğu zaman müracaat ettiğim kaynakları isim olarak zikretmedim. Okuyucu tarafından ihtiyaç duyulacağına düşündüğüm yerlerde ise müracaat ettiğim kaynakları ismen zikrettim.

  Ekol olarak ve şahıs olarak kimsenin etkisinde kalmadığımı düşünüyorum. Bugüne kadar okuduklarımdan ve hayattan edindiğim birikimimi Kur`an`ın metniyle test ederek Kur`an`ın metninden gücüm miktarınca anladıklarımı yazdım.

  Günümüz insanının meşgalelerini göz önünde bulundurarak sözü uzatmamaya gayret ettim. Bu nedenle birçok meselede genel okuyucuyu ilgilendirmeyen akademik tartışmalardan uzak durmaya çalıştım. Genel okuyucunun anlayabileceği bir dil kullanmaya özen gösterdim.

  Esasen tefsir yazmayı çok önceleri düşünmüştüm. Ama her niyetimi fiiliyata geçirmek istediğimde `daha çok birikime ihtiyacım var` diyerek erteledim. Zamanla bunun sonunun gelmeyeceğini yaşayarak anladım. Daha da ertelersem bekli de düşüncemi asla gerçekleştiremeyecektim.

  On bir yıl önce başladığım tefsir yazma işini böylece tamamlamış oluyorum. Benim için çok yararlı oldu.

  Okuyucularıma da yararlı olmasını diliyorum."

 • 1. Hamur

Hayat Kaynağı Kur’an Tefsiri Sempatik Boy 5 Kitap Takım Kutulu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.