sadsad x
asdasd
104,00 TL
90,48 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
13,52 TL
Hayallerindeki Eğitim Fakültesi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 276
ISBN: 9786052410158
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Mustafa Zülküf Altan
Mustafa Zülküf Altan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hayallerindeki Eğitim Fakültesi Kısa Özet

    Eğitimin kalbi, kalbin eğitimidir! Kalbin beyni de sağ beyindir! Bu bakımdan sağ beyin odaklı bir eğitim anlayışının uygulanması ile, karşılaşılan ve insanlığı çıkmaza sürükleyen birçok sorunun çözümüne yardımcı olunabilecek, gelecek nesillerin aydınlanma kutbundan merhamet kutbuna yönelmelerine katkı sağlanacak ve hayali kurulan bir toplum olma yolunda adımlar atılabilecektir. Aksi durumda yani eski felsefe ile devam edilmesi halinde hayal ile mevcut durum arasında sürekli bir kopukluk olacak ve şikâyet etmeye; sürekli birilerini suçlamaya; mutsuz, sorunlu ve niteliksiz bir hayat sürmeye devam eden bir toplum olarak kalacağız! Eğitim; tercih edilen, arzulanan bir geleceği yaratmaya yardım eden en önemli unsur ve güçtür. Bu güç de hayali kurulan rüyayı gerçekleştirebilecek daha iyi jenerasyonlar yetiştirmek zorundadır. Bu jenerasyonları yetiştirecek öğretmenleri ve eğitim liderleri diye adlandırdığımız okul idarecileri ve eğitimi yönetenleri yetiştirecek olan yerler de eğitim fakülteleridir. Hiçbir şey etkili ve nitelikli bir öğretmenin yerini asla alamayacaktır. Bu yüzden bu tür öğretmenlerin yetiştirileceği eğitim fakültelerine odaklanılması şarttır.

    Gerçek ve gelecek yönelimli eğitimcilerin bir araya gelip ciddi bir şekilde, yeni ve daha insan odaklı bir anlayışla gelecek nesillerin, toplumun arzu ettiği ve hayalini kurduğu vizyona uygun olarak yetiştirilmesi konusunda siyasilere ve kanun yapıcılara önderlik etmesi ve işe koyulması gerekmektedir. Türkiye, çok ama çok daha iyi bir eğitim vizyonunu, bu vizyonu gerçekleştirebilecek öğretmenleri, bu öğretmenleri yetiştirecek öğretmen eğitimcilerini ve bu öğretmen eğitimcilerini istihdam edecek eğitim fakültelerini hak ediyor.
    Çağın gerektirdiği eğitim anlayışının, okulun, idarecinin ve öğretmenlerin nitelikleri sayılırken geleceğin öğretmenleri tarafından hayali kurulan eğitim fakültesi vizyonu bizlere ışık tutabilir.

  • 1. Hamur

Hayallerindeki Eğitim Fakültesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.