125,00 TL
93,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
31,25 TL
Hayalet Süvari Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 110
ISBN: 9786051711553
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 5 adet satılmıştır.
Washington Irving
Washington Irving
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Hayalet Süvari Kısa Özet

    *Rip Van Winkle*, bir Amerikan Bağımsızlık Savaşı hikayesi. Dağlarda gezinirken hayaletlerin ikram ettiği içkiden içip yirmi yıl boyunca uykuya mahkum olan Winkle nihayet uyanıp kasabasının yolunu tutar. Ama her şeyi yerli yerinde bulabilecek midir?

    1780’lerde Hollandalıların yaşadığı ücra bir vadide geçen *Başsız Süvari* hikâyesindeyse Connecticutlı, batıl inançlı bir okul öğretmeni olan Ichabod Crane’le karşılaşıyoruz. Bir Alman askerinin hayaleti, başsız bir süvari, Crane’e musallat olur. Başsız Süvari, Amerikan Bağımsızlık Savaşında kaybettiği kafasını aramak için geceleri keşfe çıkmaktadır. 

    Amerikalı yazar Washington Irving’in 1820’de yayımlanan *Başsız Süvari* ve *Rip Van Winkle* Amerika’nın ilk masalları arasında yer alır. Hala okunmaya devam eden bu iki hikaye İngiltere’de yazılmıştır. Charles Dickens’ın Bir Noel Şarkısı adlı novellasına da ilham veren Irving, Poe, Longfellow, Melville gibi yazarları cesaretlendirmiştir. Rip Van Winkle’ı, Ichabod Crane’i ve Başsız Süvari’yi Amerikan kültüründe sürekli atıfta bulunulan önemli bir yere sahiptir.

  • 2. Hamur

Hayalet Süvari Hakkında Yorumlar