Hatırladığım Filmler

İz Yayıncılık

Cihan Aktaş

140,00 TL
99,40 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
40,60 TL
Hatırladığım Filmler Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 215
ISBN: 9786053264132
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 7 adet satılmıştır.
Cihan Aktaş
Cihan Aktaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hatırladığım Filmler Kısa Özet

  *Sinema, anlatma imkânları açısından edebiyatçıyı besleyen bereketli bir zemin. Bana esin kaynağı olan ve bakışımı tazeleyen, zihnimde biriken konuları tartışırken elimden tutan yönetmenlere ve filmlere vefa borcu duyuyorum.

  Hatırladığım filmler, neşeli veya değil, ama mutlaka bir yerde dokunaklı ve hayatı hiç fark etmediğimiz bir açıdan işleyerek bakışımızı geliştiren tek bir sahnenin bile yıllar akıp giderken öyle kolayca silinip kaybolmayacağını söylüyor.*

  Cihan Aktaş, Hatırladığım Filmler kitabında sevdiği, çeşitli açılardan kendini etkileyen, sıklıkla atıfta bulunduğu, bazen de bir vesileyle düşünmeyi sürdürdüğü filmler ve yönetmenler üzerine yazdıklarından bir kısmını bir araya getiriyor. Başlangıçta, çocukluğunun geçtiği Refahiye’de, akrabalarının yaşadıkları evi düzenleyerek oluşturdukları salonda tanıştığı sinemaya dönük anlama çabası Trabzon, İstanbul, Tahran, Tokyo, Seattle ve daha nice başka şehirlere uzanıyor. Akıp giden hayatın derinleştirdiği sorularla bir filmden diğerine taşınıyor.

  Hatırladığım Filmler Cihan Aktaş’ın iç dünyasını besleyip bakış açısını zenginleştiren filmler ve yönetmenler üzerine bir düşünceler demeti.

 • 2. Hamur

Hatırladığım Filmler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.