sadsad x
asdasd
59,00 TL
41,30 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
17,70 TL
Hatha Yoga Pradipika Hakkında Bilgiler
Türü: Yoga ve Meditasyon Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786059542173
Kapak: Ciltsiz
Svatmarama
Svatmarama
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hatha Yoga Pradipika Kısa Özet

  Hatha Yoga Pradipika, Hatha Yoga’nın temel kitabıdır. Nasıl Patanjali’nin Yoga Sutra’ları Yoga bilgisinin zirve noktasıysa Pradipika da Hatha Yoga bilgisinin zirve noktasıdır. Günümüzde dünyada yaygın olarak uygulanan bütün yoga ekollerinin temeli,1350 yılına tarihlenen, yazarının Svatmarama adında bir bilge olduğu kabul edilen bu metindir.

  Svatmarama’nın bu metni, kendisinden önce gelen ve günümüze kadar ulaşmış olan Hatha Yoga öğretisinin dönüm noktasıdır. Pradipika kendisinden sonra derlenmiş ve yazıya dökülmüş olan çok sayıda yoga metninin de kaynağıdır.

  Hatha Yoga Pradipika beden ve enerji üzerine kuruludur. Asanalar, mudralar, nefes egzersizleri, bandhalar ve bedensel arınma yöntemlerini içerir. Son bölüm ise meditasyon ve aydınlanma üzerinedir.

  Bu metinlerin yazılmasındaki amaç kişinin kendi gövdesini tepeden tırnağa sıkı bir disiplinle nasıl eğiteceğinin yolunu öğreterek evrensel yaşamla uyum içinde varolmasını sağlamak ve böylece yoganın nihai amacı olan kurtuluşu ve aydınlanmayı gerçekleştirmektir.

  Yoga öğretisinin temel kaynaklarından biri olan bu eseri, deneyimli yoga eğitmeni Bora Ercan sadece Türkçeye çevirmekle kalmadı, aynı zamanda diğer yoga kaynaklarından beslediği yorumlarıyla anlaşılır kıldı.

Hatha Yoga Pradipika Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.