sadsad x
asdasd

Hasta ve Doktor İletişimi

Profil Yayıncılık
32,41 TL
16,21 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
16,21 TL
Hasta ve Doktor İletişimi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Sağlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 291
ISBN: 9789759964603
Kapak: Ciltsiz
Thomas Gordon
Thomas Gordon
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hasta ve Doktor İletişimi Kısa Özet

     Bu kitap gerçek katkısını hastalarla mutlaka "daha iyi ilişkiler" kurulmasını hararetle öğütlemek gibi bir amacın peşinde olmadığı için yapmaktadır. Bunun yerine, anahtar kavramlar kitapta spesifik davranışlara çevrilmekte ve böylelikle gerekli pratik becerilerin anlaşılması ve öğrenilmesi mümkün kılınmaktadır... Hasta tedavisinde yaygın olan iletişim tarzı genelde otoriterdir: "Önce soruları sorarım, sonra da yapılması gerekenleri sana söylerim."
    Thomas Gordon ve W. Sterling Edwards, hastayı eksiksiz bilgilendirmek suretiyle onun tedavi sürecine ve kendi değerlerine dayanarak yapılan seçimlere aktif katılımını içeren farklı bir yaklaşımı tartışmakta ve inanmamızı sağlamaktadır. İleri sürdükleri argümanlara kulak verildiği takdirde yazarların yumuşak ve uygulanabilir tavsiyeleri sağlık alanında bir devrim yaratabilecek mahiyettedir.
    Elinizdeki kitap empatik dinlemenin ve hastalarla kurulan ilişkileri güçlendiren diğer becerilerin uygulanmasında yalın ve yöntemsel bir yol sunan pratik, duyarlı ve mantıklı bir eser. Hastalarına değer veren hiçbir hekim bu önemli kitabı görmezden gelemez. Hasta & Doktor İletişimi hasta ve doktor arasındaki başlıca engeli tanımlamak için verilerden ve kişisel sezgilerden yararlanmıştır.Hasta ve Doktor İletişimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.