sadsad x
asdasd
75,00 TL
56,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
18,75 TL
Haşhaşiler Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9786054921614
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Tahir Harimi Balcıoğlu
Tahir Harimi Balcıoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Haşhaşiler Kısa Özet

  Yıl MS 1204. Kutsal toprakları Müslümanların elinden geri alabilmek için yola çıkan Haçlı ordusu İstanbul’a geldiğinde bir niyet değişikliği yaşar. İstanbul’u işgal ederler. Bunun üzerine İstanbul’u terk etmek zorunda kalan Doğu Roma / Bizans yönetici ailelerinden bazıları Trabzon ve İznik başta olmak üzere ülkelerinin çeşitli bölgelerinde yeni yeni devletler/devletçikler kurup başlarına geçerler.

  Komnenos hanedanından İsaakios da kendisine bir devlet kurabilmek amacıyla uzun bir yolculuğa çıkar… Atıldığı macerada kendisine yardımcı olarak, yerleştikleri Alamut’tan, kurdukları örgüt vasıtasıyla dünyaya korku salan Batınilerden başka bir güç olmadığını görür. Tarihçilerce Haşhaşiler olarak da adlandırılacak olan bu örgüt araç olarak desise ile suikastı çok iyi kullanmaktadır.

  Romanın sonlarına doğru *A öyle miymiş?!.* dedirtecek bir sürpriz gelişmenin okuyucuyu dönemin tarihini tekrar incelemeye sevk edeceği kanaatindeyiz.

  Yazar Tahir Harimi Balcıoğlu Osmanlı’nın son, Cumhuriyet’in ilk tarihçileri arasındadır. Özellikle Türk inanç tarihine ait yaptığı çalışmalarla kendisinden sonra gelenlerin başvurduğu bir isim olmuştur. Osmanlı’nın son döneminde el-Ezher’de yüksek eğitim almış bir ilim adamının Harf ve Dil devrimlerini izleyen yıllarda Eski Türkçe ile yazdığı bu romanı günümüz harflerine aktarırken herhangi bir müdahalede bulunmayarak 1930’lu yılların edebî havasını yansıtmaya çalıştık.

 • 2. Hamur

Haşhaşiler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.