sadsad x
asdasd
60,00 TL
40,20 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
19,80 TL
Hasan El-Benna Mesajlar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786257324397
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Ferhat Özbadem
Ferhat Özbadem
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hasan El-Benna Mesajlar Kısa Özet

  İçinde bulunduğumuz çağa damgasını vuran İslami davet önderi şehid imam Hasan el Benna hayatı ve mücadelesi ile çok güzel örneklikler ortaya koymuş alim bir şahsiyettir. Şehid İmam, iyi bir Müslüman olmanın yolu ve yöntemi ile ilgili olarak bir kısım Mesajlar vermiştir. Verdiği bütün Mesajlar hayatın içinden olan ve ahiretimiz için çok faydalı olacak Mesajlardır.

  Şuurlu bir Müslüman evvela ve öncelikle dünyaya geliş gayesinin idrakinde olmak mecburiyetindedir. Müslüman, *kulluk* şuuruna erdiğinde, kendisi için dünyadaki tek önceliğin Allah (cc) olduğunu idrak eder. Şuurumuzun artması için Mesajları dinlememiz gerekiyor.
  Müminler adabı muaşerete çok dikkat eden insanlardır. İslam ahlakı bunu gerektirir. Müminler küçüklerine sevgi, büyüklerine saygı gösterirler. İnsanlara karşı kesinlikle hürmetsizlik etmez. Oturma kalkma adabına dikkat eder. Mesajlar eseri, bizlere adap kurallarını hatırlatmaktadır.

  Müminler okuma ve yazmaya çok önem vermelidirler. Bugün Müslümanların en büyük sorunlarından biri de az okumalarıdır. Okuma eylemini hayatımızın merkezine almak zorundayız. İlim olmadan Salih olmaz. İlim olması için de mutlaka okumamız gerekir. Teori olmadan pratik olmaz. Teori olması için mutlaka okumamız gerekir. Müminler her alanda en iyi olmak zorundadır. En iyi olmanın olmazsa olmaz şartı okumaktır. Mesajlar eseri okuma bilincimizin artmasına katkı sağlayacaktır.

 • 2. Hamur

Hasan El-Benna Mesajlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.