sadsad x
asdasd
90,00 TL
67,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
22,50 TL
Harput Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 512
ISBN: 9786052100080
Kapak: Ciltsiz
Richard G. Hovannisian
Richard G. Hovannisian
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Harput Kısa Özet

  Ünlü tarihçi Richard G. Hovannisian tarafından derlenen 14 ciltlik ‘Tarihi Kentler ve Ermeniler’ dizisinin üçüncü kitabı Harput, Ermeni tarihinin Altın Ova’sının, birçok yazarın imgelemine kazınmış kadim kentin yanı sıra Malatya, Arapkir, Eğin ve Dersim yöresini de ele alıyor. Kitapta, Ermenilerin kökenine ilişkin tartışmalara, Harput`un mimarisine, ABDli misyonerlerin kurduğu Fırat Koleji`ne ve ABD konsolosluğunun bölgedeki varlığına dair incelemelere yer verilirken, Ermenice edebiyatın ana damarlarından biri olan taşra edebiyatının gelişimi ve Felaket`in ardından bunun nasıl bir dönüşüme uğradığı da yorumlanıyor. 
  Harput, tarihe farklı bir perspektiften bakan ve uzun soluklu araştırmaların ürünü olan makalelerle Anadolu`nun çok katmanlı tarihine nüfuz etme imkânı sunuyor.

  Tarihi Kentler ve Ermeniler dizisi kapmasında daha önce ‘Bitlis ve Muş’ ile ‘Van’ ciltleri yayımlanmıştı. 

  Yazar  Hakkında :

  Richard G. Hovannisian UCLA’de Modern Ermeni Tarihi Bölümü profesörüdür. Yayımlanmış eserleri, 14 ciltlik bu serinin yanı sıra, Armenia on the Road to Independence’ı, dört ciltlik Republic of Armenia’yı ve Ermeni tarih ve kültürü, Ermeni Soykırımı, Ortadoğu ve İslam alanlarında toplam on iki cildi kapsar. 1990’da Ermenistan Ulusal Bilimler Akademisi`ne seçilmiştir; Erivan Devlet Üniversitesi ve Artsakh Devlet Üniversitesi’nden fahri doktoraları bulunmaktadır.

Harput Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.