sadsad x
asdasd

Hanedanlar İnsanlar ve Yerler - Külliyat 11

Alfa Yayınları
32,00 TL
22,08 TL
%31 indirim
Hanedanlar İnsanlar ve Yerler - Külliyat 11 Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihsel Roman Kitapları
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9786050380361
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Fuad Köprülü
Mehmet Fuad Köprülü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hanedanlar İnsanlar ve Yerler - Külliyat 11 Kısa Özet

  Türkiye’de edebiyat tarihçiliğinin, hatta modern tarihçiliğin kurucularından sayılan Fuad Köprülü’nün en çok öne çıkan özelliklerinden biri de kaleminin verimli oluşudur. Yetmiş altı yıllık ömrünün neredeyse altmış seneye yakın kısmını yazmakla geçiren Köprülü, arkasında bin beş yüzün üzerinde kitap ve makale bırakmıştır. Köprülü’nün İslam Ansiklopedisi’nde yer alan yazılarının bir kısmı Köprülü Külliyatının ilk on cildinde kitaplaşmıştı.

  Elinizdeki bu derlemeyle birlikte Altaylılardan Harizmşahlara, Avşarlardan Halaçlara ve Artukoğullarına, Âşıkpaşazade’den Firuzşah Tuğluk’a, Cengiz Han’dan Baybars’a ve Beyhakî’ye, Babur’dan Alıncak Kalesine kadar yazıları da böylece yeniden gün yüzüne çıkarılıyor.

  *Onun, İslam Ansiklopedisi’ne yazdığı çeşitli maddeleri dikkatle gözden geçirenler, kendisinin ne kadar değişik sahalarda ve ne kadar selahiyetle kalem kullandığını görerek hayrete düşecekler, Köprülü’nün bütün bu yazılarında ayrıntılara fazla iltifat etmeksizin, hep esas noktalara temas etmeye çalıştığını fark edeceklerdir.*

  - Orhan F. Köprülü

   

Hanedanlar İnsanlar ve Yerler - Külliyat 11 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.