sadsad x
asdasd

Haluk'un Defteri Rübab'ın Cevabı Şermin ve Diğer Şiirleri

Akçağ Yayınları

Tevfik Fikret

45,00 TL
33,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
11,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Haluk'un Defteri Rübab'ın Cevabı Şermin ve Diğer Şiirleri Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 666
ISBN: 9786053423546
Kapak: Ciltsiz
Tevfik Fikret
Tevfik Fikret
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Haluk'un Defteri Rübab'ın Cevabı Şermin ve Diğer Şiirleri Kısa Özet

  Bu eser, Tevfik Fikret’in *Bütün Şiirleri*ni okuyucuyla buluşturmak adına yürütülen çalışmanın ikinci ve son kısmı olarak elinizde bulunmaktadır. Rübâb-ı Şikeste – Tevfik Fikret (Akçağ Yayınları, 2. Baskı, Temmuz 2017) adıyla yayımlanan çalışmadan sonra şairin tüm şiirleri, Halûk’un Defteri, Şermin, Rübâb’ın Cevabı ve Diğer Şiirleri adıyla bir araya getirilmiş; böylelikle Tevfik Fikret’in *Bütün Şiirleri*, iki ayrı çalışmayla okuyucuyla buluşturulmuştur.
   
  Tercüme Şiirler de dahil olmak üzere Diğer Şiirleri bir araya getirilirken Servet-i Fünûn, Mektep, İrtika, Malûmât, Tercümân-ı Hakîkat, Rübab, Mütalâa gibi gazete ve dergiler taranmıştır. Herhangi bir şekilde yeniden dizme veya ikinci el kaynaklardan alıntılama yoluna gidilmemiş; bizzat devrin gazete ve dergilerindeki metinler esas alınarak kitaba eklenmiştir. Böylelikle hem eserin orijinalliği sağlanmış hem de şiirlerin yayımlandığı dergi ve gazetedeki sayfa düzeninin okur tarafından görülmesi amaçlanmıştır.
   
  Elinizde bulunan çalışmanın önemli bir diğer özelliği de daha evvel *Bütün Şiirleri* başlığıyla yapılmış benzer çalışmalarda Fikret’in gözden kaçmış olan yeni şiirinin bu esere eklenmiş olmasıdır.

   

Haluk'un Defteri Rübab'ın Cevabı Şermin ve Diğer Şiirleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.