50,00 TL
38,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
12,00 TL
Hal Tercümesi Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786054955961
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Esseyyid Abdülhakim Arvasi
Esseyyid Abdülhakim Arvasi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Hal Tercümesi Kısa Özet

    Büyük Doğu Yayınları, Esseyyid Abdülhakim Arvasî Hazretleri`nin "Bütün Eserleri"nin yayınına "Hal Tercümesi" ile başladı. Yaklaşık 90 sene önce, hayatı, eserleri ve ilmi şahsiyetine dair hususiyetlerin bilinmesi için kendisine yöneltilen suallere vermiş olduğu teferruatlı cevaplardan oluşan "Hal Tercümesi" eseri, büyük din âlimi Abdülhakim Arvasî Hazretleri`nin şahsi ve ilmi biyografisi için birinci dereceden kaynak niteliğinde.

    Kitabın önemli özelliği, doğrudan asli nüsha esas alınarak hazırlanmış olmasında. Safi Efendi`nin hattıyla temize çekilmiş nüsha`nın ayniyle içinde yer aldığı "Hal Tercümesi" kitabı, sadeleştirilmeye gidilmeksizin latin harflerine çevrilerek olduğu gibi yayınlanmış; böylece, metnin içinde anlam kaymalarına fırsat verebilecek basitleştirici sadeleştirmeden uzak durulmuştur.

    Abdülhakim Arvasî Hazretleri`nin elde mevcut "eserleri"nin, sadeleştirmeden aslî nüshalarıyla birlikte neşrini "baş tâcı" olarak gören "Büyük Doğu Yayınları", bu eserlerin, her türlü istismar vesilesi olmaktan kurtarılarak iman gençliğine kaynak teşkil etmesi niyaziyle, adımını attığı yolda "Büyük Veli`nin, büyük üstü büyük ruhaniyetine sığınarak" yayın faaliyetini, diğer Eserlerin yayını ile sürdürecektir.

  • 2. Hamur

Hal Tercümesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.