sadsad x
asdasd
50,00 TL
33,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
16,50 TL
Hakikatperest Olalım Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786058277571
Kapak: Ciltsiz
M. Şemseddin Mısri
M. Şemseddin Mısri
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hakikatperest Olalım Kısa Özet

    Mısrî Âsitânesi son postnişîni Mehmed Şemseddîn Mısrî, ârif, nâzenin, müdekkik bir âlim ve velûd bir yazardır. İzahları ve ortaya koyduğu delilleri taassuptan uzak olup; okuyucuyu düşünmeye sevk eden, vicdanı, akl-ı selîmi, doğru muhakemeyi, araştırmayı ve tecrübeyi esas alan lâtif bir üslûba sahiptir.

    Devrinin seçkin simâları arasında nâdide bir yere sahip ve "Mısrî-i Sâni/İkinci Mısrî" unvânına lâyık Şemsî-i Mısrî`nin dört risâlesi, Hakikatperest Olalım adı altında bir araya getirilmiştir. Bunlardan Cûybâr-ı Şemsî, bazı oryantalistlerin Hz. Peygamber aleyhindeki yazılarına reddiye niteliğindedir. Dilfikâr-ı Şemsî, Hz. Ali efendimize atılan iftiralara cevap mâhiyetindedir. İğbirâr-ı Şemsî, tarikat büyükleri arasındaki ihtilafların tahlilini ve bu ihtilaflardan üstünlük payesi çıkaranlara verilen cevapları içermektedir. Asâr-ı Şemsî ise, müellifin bizzat şahit olduğu veya şahitlerden dinlediği olağanüstü hâdiseleri ve ruhun bekâsını konu edinen bir risâledir.

    Ehlibeyt`e vakf-ı vücûd etmiş, Hz. Peygamber`in "Allahım bana eşyanın hakikatini olduğu gibi göster." meâlindeki duasını şiar edinmiş Şemseddin Efendi`nin ilk defa neşredilen bu risâleleri, mâneviyat dünyamıza yeni tefekkür boyutları ve Mısrî neşvesi katacaktır.

Hakikatperest Olalım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.