140,00 TL
93,80 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
46,20 TL
Hafiye Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786057086945
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 6 adet satılmıştır.
Müslim Akil Avci
Müslim Akil Avci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Hafiye Kısa Özet

  Dağılmaya başlayan Osmanlı Devleti`nin otuz ikinci padişahı Sultan Abdülaziz, bir gece ansızın tahtından indirilir. Hemen ardından da kaldığı sarayda ölür. Bu olayın intihar olduğu açıklanır. Bu olaydan üç ay sonra tahta çıkan Sultan Abdülhamid bu olayın intihar olmadığını düşündüğü için çeşitli tahkikatlar yaptırarak olayın aydınlatılmasını ister ve Yıldız Mahkemesi kurularak suçluları cezalandırır.
   
  Bu kitapta Fethi olayın aydınlatılması ile görevlendirilmiş bir Osmanlı hafiyesidir.
   
  Sultan Abdülaziz neden tahttan indirildi? Darbeci askerler kimdi Sultan Abdülaziz intihar mı etti? öldürüldü mü? Öldürüldüyse kimler tarafından planlandı? Hafiye Fethi bu soruların cevabını arayacak ve Yıldız Mahkemesi`ne sunacaktı. 
   
  Fethi`nin bu görevi sürüp giderken Üsküdar`da bir kahvehanede Ömer ve Çırağı Eren Osmanlı tarihine dair muhabbetler ederken tam da sıra Sultan Abdülaziz dönemine denk gelmişti. Muhabbetleri Sultan Abdülaziz’in saltanatı, Sultan Murat`ın saltanatı ve Sultan Abdülhamit`in ilk yıllarını kapsayacaktı. Osmanlı Devleti`nin en karanlık dönemlerinden olan 1876 yılı, Birinci Meşrutiyet, 93 Harbi,Gazi Osman Paşa’nın ve Nene Hatun`un kahramanlıkları gerçeklerle kurgulanmış Hafiye kitabı ile okurlarıyla buluşuyor.

 • 2. Hamur

Hafiye Hakkında Yorumlar