sadsad x
asdasd
100,00 TL
72,00 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
28,00 TL
HADİS ARAŞTIRMALARI Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 377
ISBN: 9786056726309
Kapak: Ciltsiz
Salahattin Polat
Salahattin Polat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • HADİS ARAŞTIRMALARI Kısa Özet

    Günümüzde hem Batı`da hem İslâm dünyasında, hadisler üzerinde yoğun tartışmalar sürdürülmektedir. Öte yandan akademik çevreler başta olmak üzere değişik ortamlarda, klasik hadis külliyatı ve Hadis Usûlü`nün, çağdaş bilimler doğrultusunda yeniden gözden geçirilip eleştirilmesi, yeni hadis tenkidi ve yorum yöntemleri geliştirilmesi gibi son derece köktenci iddialar sıkça dillendirilmeye devam etmektedir. Bu son derece iddialı önerilerle ilgili olarak hadis uzmanları arasında da bir uzlaşma yoktur.

    Hadis üzerindeki yoğun tartışmalar bir şekilde bütün Müslümanlar ilgilendirmekte ve etkilemektedir. Bu tartışmalarla yüz yüze gelen geniş kitleler, önemli ölçüde kafa karışıklığı, tedirginlik, huzursuzluk ve hadislere karşı genel bir güvensizlik yaşamaktadırlar.

    Elinizdeki kitapta, Hadis ilminin en temel sorunları ve hadisler etrafındaki önemli tartışma konuları üzerinde, yazarın uzun yıllar boyunca sürdürdüğü araştırma sonuçlan sunulmaktadır. Hadislerle ilgili tartışmalara ilgi duyan herkesin yararlanabilmesi amacıyla konular, nitelik, ve derinlikten taviz verilmeksizin olabildiğince anlaşılır bir şekilde ele alınıp değerlendirilmeye çalışılmıştır.

HADİS ARAŞTIRMALARI Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.