sadsad x
asdasd

Haçlı Seferleri Tarihi

Kronik Kitap

Kolektif

100,00 TL
65,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
35,00 TL
Haçlı Seferleri Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9786057635068
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Haçlı Seferleri Tarihi Kısa Özet

  Kudüs’ün Tarihine Birinci Elden Bakış: Haçlı Seferleri Ve Selahaddin Eyyubi…

  Tapınakçılar nasıl ortaya çıktı? Kudüs Krallığı’na bağlı şehirler ve kaleler hangileriydi? Selahaddin Eyyubi’nin zindandan salıverilmesi ve Kudüs’ü kuşatmasına dek yükselişi hangi adımlarla, nasıl gerçekleşti? Gerçek Haç orduya nasıl getirildi? Hıristiyanlar, Akka’yı Müslümanlardan nasıl aldı? Saphadin, Selahaddin’in oğullarının topraklarını hangi gerekçelerle ve yollarla ellerinden aldı? Kral Jean de Brienne ve Hıristiyanlar, Müslümanlara nasıl mağlup oldu? Kral Jean, Kardinal Pelagius’u Papa’ya neden şikâyet etti ve Konstantinopolis’i nasıl ele geçirdi?
  Tarihi olayları ve olguları tek bir perspektiften aktaran vakayinameler ile kronikler, tarihle politika arasındaki bağlantıyı bugünlere taşımak ve kronolojik bir çözümleme yapabilmek için eşsiz birer kaynaklardır. Ernoul Kroniği bu anlamda kendisinden sonra yazılan Haçlı Seferleri ve Kudüs tarihi literatürünü etkileyen oldukça kritik ve önemli bir eserdir. Günümüze dek tam olarak anlaşılamamış ve çözümlenememiş bir döneme ve bu döneme dam­gasını vuran Kutsal Savaş mefhumuna başka bir gözle bakarak ve eleştirel bir açıdan değerlendirme ihtiyacını karşılamaktadır. İlk kez modern bir dile tercüme edilen eser dönemin tüm arka planını analiz edebilmek için tekrar tekrar okunması gereken bir kaynaktır.

  Ernoul Kroniği’nin bir diğer özelliğiyse bilhassa büyük ölçüde Selahaddin Eyyubi’nin biyografisi olmasıdır. Özellikle 1187 yılındaki Kudüs’ü fethi ve hemen ardından gerçekleştirilen III. Haçlı Seferi konusunda ilk elden görgü tanıklıklarını ihtiva etmesi, eserin kıymetini ortaya koymaktadır. Kronik, Selahaddin’in hayattayken kutsal topraklarda yaptıklarını ve getirmiş olduğu yönetim biçiminin sonraki yıllardaki etkilerini detaylı şekilde anlatmaktadır.

  Ahmet Deniz Altunbaş’ın Eski Fransızca aslından çevirdiği *HAÇLI SEFERLERİ TARİHİ: Selahaddin Eyyübi ve Kudüs’ün Fethi*, bir devrin en ilgi çeken dönemini esas kaynağından okumak isteyen herkes için eşsiz bir çalışma…

 • 2. Hamur

Haçlı Seferleri Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.