sadsad x
asdasd

Haçlı Devletleri Tarihi

Kronik Kitap

Malcolm Barber

260,00 TL
169,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
91,00 TL
Haçlı Devletleri Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 560
ISBN: 9786057635938
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Malcolm Barber
Malcolm Barber
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Haçlı Devletleri Tarihi Kısa Özet

  Din ve Medeniyet Savaşları:

  Haçlı Devletlerinin Çağı…

  İlk Haçlı orduları Kudüs’ü, Mısır Fâtımîlerinden 1099’da gasp ettiklerinde zaferlerinin kaynağını Tanrı’nın bir lütfu olarak gördüler. Bu yüzden Tanrı’nın buyruğu olarak gördükleri savaşları yapmak ve bu doğrultuda Suriye ve Filistin’de Hristiyan kontrolünü yeniden tesis etmek onların tek arzusu haline geldi.

  Elinizdeki kitap Akdeniz’in Doğu kıyılarında ortaya çıkan ve Aslan Yürekli Richard’ın 1192’de bölgeden ayrılışına kadar bir yaşam alanı haline gelen Haçlı Devletleri’ne odaklanmaktadır.

  Hayatını bilginin peşinden gitmeye adayan tarih profesörü Malcolm Barber, Kudüs, Antakya, Trablus ve Urfa’ya odaklanarak Haçlı devletlerinin sancılı kuruluş süreçlerini canlı bir şekilde yeniden inşa ediyor, kendi topraklarını koruyan ve Haçlı idaresi altında yaşamak zorunda kalan halkların ise yeni hayatlarına uyum sağlama mücadelesini ortaya koyuyor. Büyük askerî harekatların canlı anlatımlarıyla zenginleşen bu kitap Haçlı Devletlerinde ortaya çıkan kültürü tüm ayrıntısıyla keşfederek bir medeniyetin derinliklerine iniyor. Bu derinliklerde bölgede karmaşıklaşan yerli veraset sistemi; mimarî; siyasal, yasal ve ekonomik müesseseler; Haçlıların dünyayı algılamasına vesile olan dinî yapı; Tapınak Şövalyeleri; Hospitallier ve çok daha fazlası mevcut.

  "Haçlı Devletleri Tarihi", dini savaşların ortalığı kasıp kavurduğu, medeniyetlerin çarpıştığı 12. yüzyıl Haçlı devletlerindeki yaşam ve kültüre dair benzersiz bir başucu kitabı…

 • 2. Hamur

Haçlı Devletleri Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.