sadsad x
asdasd
33,00 TL
23,10 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
9,90 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Hacettepe Eczacılık Nerede? Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 314
ISBN: 9786054399635
Kapak: Ciltsiz
Akın Çubukçu
Akın Çubukçu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hacettepe Eczacılık Nerede? Kısa Özet

  Büyük ilgiyle karşılanan Babamın Eczanesi’nin yazarı Akın Çubukçu’dan yeni bir kitap…

  Anı türündeki bu kitapla, bir akademisyenin rehberliğinde, Hacettepe Üniversitesi ve Eczacılık Fakültesi’nin kuruluşuna gidiyor, Türkiye’nin 50’li yıllardan 80’li yıllarına kadar uzanan çalkantılı dönemine tanıklık ediyorsunuz.

  Bir akademisyenin doktora ve doçentlik tezi mücadelesinin arka planında, öğrenci olaylarına, eylemlere, boykotlara, banka soygunlarına, yargı süreçlerine, darbelere, dostluklara ya da haksızlıklara, kısacası insanların güzellik ve alçaklıklarına tanık oluyorsunuz.

  Bir zamanların en katılımcı, en özgürlükçü ve en demokratik üniversitesini kurma arayışındaki *Hocabey*’in yani Prof. Dr. İhsan Doğramacı’nın kendi ilkelerinin karşısında nasıl bir tavır almış anlayamıyorsunuz! Ya da çok iyi anlıyorsunuz!

  Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Doç. Dr. Bedrettin Cömert, Arkadaş Z. Özger, Prof. Dr. Ekrem Sezik, Sedat Veyis Örnek, Cahit Külebi, Aydın Çubukçu, Hikmet Çiçek, Ertan Günçiner, Prof. Dr. Kamil Pınarcı, Fikret Otyam, Yılmaz Gümüşbaş, Prof. Dr. İhsan Doğramacı, Halim Yağcıoğlu, Asım Tanış, Prof. Dr. Çetin Özek, Prof. Dr. Nevzat Toroslu, Prof. Dr. Yüksel Ersoy, Prof. Dr. Yücel Kanpolat, Prof. Dr. Gürler İliçin, Hasan Hüseyin Korkmazgil sarsıcı öyküleriyle anıların içinden geçip gidiyorlar.

  Hacettepe Eczacılık Nerede? Aslında bir aydının ülkesini, akademisini, insanlarını ve güzellikleri arayışının sarsıcı öyküsü.

Hacettepe Eczacılık Nerede? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.