sadsad x
asdasd

Güvercin Gerdanlığı - Kurtuba'ya Ağıt

Sufi Kitap

İbn Hazm

29,50 TL
17,70 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
11,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Güvercin Gerdanlığı - Kurtuba'ya Ağıt Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786059778701
Kapak: Ciltsiz
İbn Hazm
İbn Hazm
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Güvercin Gerdanlığı - Kurtuba'ya Ağıt Kısa Özet

  Bu eseri okuyup da anlatılanların içinde kendisinden mutlaka bir şeyler bulmayan tek kişi gösterilemez. Çünkü sevgi ve dostluk bütün insanların ortak duygusudur. İlk insandan son insana kadar, dünyada aşkı az ya da çok tatmayan, o yüzden acılar içinde kıvranmayan birinin çıkmış olması mümkün değildir. 

  Aşık ile sevgili arasında yaşanan acı tatlı bütün olup bitenler hakkında bilgi veren satırları okurken zaman zaman kendinizden bahsedildiğini hissedeceksiniz. Öte yandan dostlar, ahbaplar ve arkadaşlardan söz edildiği kısımlarda da, dost görünüp sizin yüzünüze gülen, arkanızdansa kuyunuzu kazmaya çalışan ikiyüzlü tanıdıklarınızla bu eserde sık sık karşılaşacaksınız. 

  Bir bakıma da bu eser tam bir öğütler kitabı, ders alınması gereken bir ibretler demetidir. Ayrıca bu eser tarih sosyolojisi, Endülüs’te yaşanan olaylar, o dönemin toplum yapısı, sosyal yaşantısı gibi konularda da eşi benzeri bulunmaz bir kaynaktır.

  Kurtuba’ya Ağıt:

  Eserin ek bölümünde, kaybolmuşken sonradan bir İspanyol araştırmacı tarafından bulunan İbn Hazm’ın güzelim şehir Kurtuba’ya, kaybedilen diyar Endülüs’e yazdığı yürek yakan bir ağıt bulunuyor.

Güvercin Gerdanlığı - Kurtuba'ya Ağıt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.