Gülüyorsak Bir Nedeni Var

Bengisu Yayınları

Davut Yatkın

95,00 TL
67,45 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
27,55 TL
Gülüyorsak Bir Nedeni Var Hakkında Bilgiler
Türü: Mizah Kitapları
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786054913633
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Davut Yatkın
Davut Yatkın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Gülüyorsak Bir Nedeni Var Kısa Özet

  Latife ‘’Latif’’gerektir.

  Ne harika bir ifadedir bu.

  Adına günlük kullanımda ‘’şaka’’ dediğimiz,eskilerinse ‘’nükte’’ya da ‘’mizah’’dediği şey,gerçekte ‘’latife’’dir.Evet, latife latif olmalıdır; yani güzel ve hoş olmalı,hoşa gitmeli,nezaket ve nezahet içermelidir. İtici,incitici,aşağılayıcı ifadelere ve kırıcı,kaba şakalara belki ‘’espiri’’ya da ‘’mizah’’ denilebilir ama ‘’nükte’’denmez, hele ‘’latife’’hiç denemez. Zarif,ince, ince anlamlı,manası gizli,kapalı söz demek olan ‘’Latif’’;aynı zamanda Allah Azze ve Celle’nin güzel isimlerinden biridir ve yarttığı varlıklara yumuşak davranan (refik,leyyin),merhametli ,lütufkar anlamlarına gelir.Dolayısıyla latif olan Alla’a inanan müminlerin akalaşmalarıda hem güzel,ince,zarif ve latif olmalı hemde merhamet,,lütufkarlık,yumuşaklık ve kibarlık içermelidir.

  İşte insanlıkiçin her konuda örnek ve model bir kişilik olan Resulullah,günlük hayatında eşiyle,dostuyla ashabıyla oturup konuşurken,sohbet ederken ‘’latif’’ latifelerle bulunmuş,nükteli ve hikmetli şakalar yapmıştır.Resulullah’ın (s.)her davanışı ve sözünde olduğu gibi nüktelerinde bugüne taşıyacağımız eşsiz güzellikler mevcuttur.

  Davut Yatkın kardeşimin yaptığı bu kısa çalışma ve derleme;çağın insanının muhtaç olduğu hikmet ve idrak yüklü Nebevi nükteleri derli toplu olarak bir arada ve bir çırpıda okumamızı sağlıyor.

  - Abdullah Yıldız/Araştırmacı-Yazar

 • 2. Hamur

Gülüyorsak Bir Nedeni Var Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.