sadsad x
asdasd
21,00
13,86
%34 indirim
Gölgelerim Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 162
ISBN: 9786053235248
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Yavuz Sezer Oğuzhan
Yavuz Sezer Oğuzhan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Gölgelerim Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gölgelerim Kısa Özet

  Fikrimdekileri zikrime dökebildiğim ölçüde şekillendi cümlelerim. Kitaptaki harfler, kelimeler, cümleler, yazılar tamamen bana ait olduğu için ve fikrimden ve kalemimden süzüldüğü için bir gölge konumundadır. Kitabın isminin çıkış noktası da işte budur. ‘Gölgelerim’… Bu kitap, fikrimin gölgeleridir.

  Yazmak güzeldir; ama hiçbir zaman istediğinizi ve hissettiğinizi kaleme dökemezsiniz. Hep eksik kalır bir şeyler. Belki de yazmanın en eğlenceli bazen de acı veren- özelliği budur. Kağıda dökülenler, ağızdan çıkanlar, kalp atışları gerçeği tam yansıtamadığı için gerçeğin gölgeleri oluvermişlerdir hep. Bu anlamda değerlendirildiğinde de kitabın isminin neden ‘Gölgelerim’ olduğunu anlamak güç olmayacaktır.

  Kitabın ilk bölümü olan ‘Okumalar’ zaman zaman bazı gazete ve dergilerde yer bulmuş, bazen de hiç gün yüzüne çıkmamış denemelerden oluşmaktadır.
  Kitabın ikinci bölümü ‘Bir Harfin Yaptığı’ yazı dizisi, kelimeler arasındaki bir harfin yer değiştirmesi ve/veya eklenmesi ve çıkarılmasıyla değişen anlamların incelenmesinden oluşmaktadır.

  Kitabın üçüncü bölümünü teşkil eden ‘Şiir Tadında Yazılar’ ise kalbimden dökülenlerin gölgesini oluşturmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.