169,00 TL
130,13 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
38,87 TL
Gölge Kokusu Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 392
ISBN: 9786055060183
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Habib Bektaş
Habib Bektaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Gölge Kokusu Kısa Özet

  "Habib Bektaş`ın Gölge Kokusu, sıradan bir ödül romanı değil; iyi bir yazarın, sabırlı ve titiz çalışmasıyla yazılmış, alabildiğine usta işi bir roman."

  - Fethi Naci, Yeni Yüzyıl

  "Her şey kokar mı, dede?" diyorum.

  "Her şeyin bir kokusu vardır, kızanım," diyor. "Toprağın bile!" Her mevsim bir başka kokar toprak. Bahar aylarında bir çocuk kokusu yayılır topraktan. Narin ama dirençli. Yaz aylarında karnı burnunda bir kadın sanki; ağır, bereketli. Sonbaharda hüzün kokar, kışın uyku. Şimdi, baharın son günlerinde, çocuk gülüşlerinin kokusunu duyarsın. Hele yaz ayları! Bir parça da koklayana bağlıdır, alınan koku."

  Bir avuç toprak alıyorum yerden. Kokluyorum. Dedemin anlattığı kokuların hiçbiri gelmiyor. Dedem üzülmesin diye "Doğru!" diyorum. Gülüyor dedem. "Gözlerini yummadın ki!" diyor. Ah bu dedem, her şeyi bilir!

  Fethi Naci`nin Yüzyılın 100 Romanı adlı çalışmasında yer alan, Atıf Yılmaz`ın ise Eylül Fırtınası adıyla beyaz perdeye uyarladığı Gölge Kokusu, 1980 sonrası kültürel iklimi bir çocuğun gözünden ele alıyor. Darbe sonrası bir yanda Almanya`ya kaçmak zorunda kalıp savrulan ve kendi yaralarını sağaltmaya çalışan bir anneyle baba, bir yanda dedesinin yanına bırakılan küçük bir çocuk…

 • 2. Hamur

Gölge Kokusu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.