Gizli Sevenler Cemiyeti

On8 Kitap

Ahmet Büke

80,00 TL
56,80 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
23,20 TL
Gizli Sevenler Cemiyeti Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 156
ISBN: 9786059952811
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ahmet Büke
Ahmet Büke
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Gizli Sevenler Cemiyeti Kısa Özet

  Ahmet Büke’den yeni *Sosyal Ayrıntılar*!

  Aşklara meftun, hikayelerden mecnun bir mahalle...

  İki şey bizi hayatta tutar: Tokluk ve kararında hararet. Ben bunlara basarak suyun üstünde kaldım. Onların kökleri de bu iki ihtiyardaydı. İhtiyar diyorum ama yaşlılık halinin bir evre olduğunu büyüyünce anladım.

  Çocukken, ben dahil herkesin ihtiyar olduğunu düşünüyordum: Dedem, babaannem, enginarlar, kediler, yıldızlar, güzel havalar ve arsız soğuklar hep yaşlıydı benim için. Sonra fark ettim ki, anneler ve babalar genç de oluyormuş aslında.

  Ölüm normalde daha geç gelen bir şeymiş. Oysa bizim evde hemen erişebileceğimiz yerdeydi.

  Zor günler için anılar biriktirmeyi küçüklükte öğrenen bir genç, Arap Hatçam Teyze, Berber Kâzım, gelip geçenler, konup göçenler... Öyküden öyküye atlanan bu mahallede, çatılar içine çöker, öyküler lodos yer ve hatta, klarnet bir dünyayı yıkabilir!

  Çağdaş edebiyatımızın öykü anlatıcısı Ahmet Büke’nin, ON8 Blog’daki *Sosyal Ayrıntılar Ansiklopedisi* adlı köşesinde her pazartesi yazdığı öyküler, ikinci kez kitaba dönüştü. Dünya Kitap 2015 Yılın Telif Kitabı Ödülü’nü kazanan İnsan Kendine De İyi Gelir ile başlayan yolculuk, Gizli Sevenler Cemiyeti’yle devam ediyor. Birbirinden komik, hüzünlü, tuhaf, hatta gerçekötesi, 24 öykünün derlenmesiyle hazırlanan seçki, yarayı da dermanı da içinde barındırıyor.

 • 2. Hamur

Gizli Sevenler Cemiyeti Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.