sadsad x
asdasd
35,00 TL
22,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
12,25 TL
Gheranda Samhita Hakkında Bilgiler
Türü: Yoga ve Meditasyon Kitapları
Sayfa Sayısı: 88
ISBN: 9786050650594
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gheranda Samhita Kısa Özet

  Çevirmenlerin kaleminden Gheranda Samhita

  Yoga Araştırmaları Merkezi tarafından Türkçeye kazandırılan Gheranda’nın Sözleri, 17. yüzyıldan bugüne Hatha Yoganın evrimini görmek açısından değerli bir eser. Beden, zihin ve nefes birliği yolunda çalışan tüm yoga uygulayıcılarının ve yoga okurlarının kütüphanesinde yer alması gereken bir kaynak.
  Ala Sivas Gülçur

  17. yüzyıldan beri yankılanan bilge bir sesin işitilmesine niyetle Türkçeye çevirdiğimiz bir Hatha Yoga metni olan Gheranda Samhita, Veda’lar döneminden günümüze kadar akan geleneğe bıraktığımız bir su damlası. Akışın devamlılığı niyetimizle.
  Beyza Dağlı

  Bilge Gheranda’nın ortaya koyduğu Yoga formuna göre uyanışa giden yol, bedenle başlar. Kişi, beden arınması, zihni ve duyguları üzerinde kazandığı hakimiyet sayesinde ruhsal bir mertebeye ulaşır. Gheranda Samhita, kişiyi yüce bir seviyeye taşıyacak Yoga bilgisini, detaylıca ve sadelikle sunan bir rehber niteliğinde olup özenle çalışmış bir ekip aracılığıyla dilimize kazandırılmıştır.
  Gamze Orgün Çaparlar

  Geleneksel Hatha Yoga sistemi, modern Yogada alışık olduğumuz gibi öncelikle fiziksel uygulamalara dayanır: çeşitli içsel duyumları ve hisleri önümüze serer, vücudun derinliklerinde yıllarca uykuda kalan duyu ve duyguları uyandırır... ta ki biz *hazır* olana kadar. Bu geleneksel Hatha Yoga metninde, orijinal yoga yolculuğunu gezgin münzevi Chanda’nın merakı sayesinde Guru Gheranda’nın ağzından dinleyeceksiniz.
  İrem Güneş

  15.yy`dan 17.yy`a geldiğimizde, 15 olan asana sayısı bu kitapta 32`ye çıkıyor, ancak 15 duruş Hatha Yoga Pradipika`dan bu kitaba aynen taşınmıyor; günümüze kadar unvanını taşımış olan shavasana Gheranda Samhita`da yer almıyor mesela. Ya da asanaların önem sırası ve bazılarının isimleri farklılaşıyor. Ayaktaki tek duruş ise ağaç duruşu. Benzerliklerinin yanı sıra Yogayı kendine has bir şekilde ele alan farklı bir kaynak var elinizde. Türkçede, yogayla ilgili yeni bir şeyler söylememize ve zihinlerimizi biraz daha esnetmemize hizmet etmesini dilerim.
  Mukta Müge Zeybek

  Hatha Yoganın en temel 3 klasik metninden biri olan Gheranda Samhita`da Bilge Gheranda, Kral Chandakapali aracılığıyla bize Yoganın 7 sadhanasını anlatıyor. 17. yüzyıldan günümüze ulaşan metinde bedensel arınmadan başlayarak ruhani yolculuğun adımları net yönlendirmelerle açıklanıyor. Yoga Araştırmaları Merkezi tarafından Türkçeye kazandırılan bu eser, yoga ile ilgilenenler için temel kaynaklardan biri olacak.
  Selva Aydıner

Gheranda Samhita Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.