sadsad x
asdasd
45,00 TL
24,75 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
20,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Gezegen Turtası Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9786052999950
Wendy Mass
Wendy Mass
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gezegen Turtası Kısa Özet

  “Uyanıyor,” diye lafımı kesti babam. “Yanına gidip bunun bir rüya olduğuna ikna et onu. Nerede olduğunu anlarsa, bunun kozmik sonuçlarını kimse tahmin edemez. Onu korumak senin elinde. Diyarlar’ı korumak da.” 
  Abartmakta babamın üstüne yoktu. Ayrıca bu kıza nasıl göz kulak olacaktım? Doğru düzgün bakacağımıza söz verdiğimiz halde annem evcil hayvan bile almamıza izin vermezdi. Evcil hayvanı boş verin, bitki bile almama karşı çıkmıştı! Topuklarımı yere daha da bastırdığım sırada odanın diğer tarafından gelen bir soluklanma sesi dikkatimizi dağıttı. 
  Annika devasa pencerenin önünde duruyordu, gördüğü milyarlarca galaksi yüzünden gözleri fal taşı gibi açılmıştı. Kolunu yavaşça kaldırıp onları işaret etti. 


  “BU da NEYİN nesi BÖYLE?”

  Joss, Evrenin Yüce Hükümdarı’nın yedinci oğludur. 
  Ağabeyleri babasının evreni yönetmesine yardım eder fakat Joss’un tek yaptığı turta dağıtmaktır. Evet, turta. Elbette bu turtalar aslında hamurlarında evrenin sırlarını saklarlar ama yine de turtalardır işte. 

  Joss ağabeylerinin gerisinde kalmaktan memnundur. Zaten kendisi bovling skorunu yükseltmeye çalışmakla, davul çalmaya çalışan (ama beceremeyen) en iyi arkadaşı Kal’i dinlemekle ve sürekli değişim geçiren evi Diyarlar’ı keşfetmekle fazlasıyla meşguldür. 
  Fakat Dünya aniden kaybolunca Joss her ne kadar imkânsız görünse de onu geri getirme işiyle görevlendirilir. Açıksözlü Dünyalı Annika’yla hayatının macerasına atılır ve evrenin hayal ettiğinden bile tuhaf bir yer olduğunu fark eder. 


  “Kaçırılmaması gereken duygusal bir kitap.”
  Publishers Weekly

  “Gerçekten akıcı… Ağız sulandıran şekerleme tadında bir öykü.”
  School Library Journal

  “Wendy Mass bir hazine. Kitaplarını okudukça zenginleşeceksiniz.”
  Trenton Lee Stewart, Gizemli Benedict Derneği serisinin yazarı


  WENDY MASS, ilk eseri olan ve sinestezik bir kızın yaşamını anlatan Mango Şeklinde Bir Boşluk’la ALA Schneider Aile Kitabı Ödülü’ne layık görülmüştür. Yazar, eşi ve ikiz çocuklarıyla New Jersey’de yaşamaktadır. 

Gezegen Turtası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.