sadsad x
asdasd
45,00 TL
27,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
18,00 TL
Germenler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786057635600
Kapak: Ciltsiz
Herwig Wolfram
Herwig Wolfram
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Germenler Kısa Özet

  Avrupa Tarihinin Köklerine Yön Verenler: Germenler…

  Germen adı nereden geliyor? Germenler tarih sahnesine ilk çıktıklarında Akdeniz dünyasında neler yaşanıyordu? Sezar’ın Germenlerle ilişkileri nasıldı? Germenlerin kökenleri nereye dayanıyordu? Germen kavimlerinin göçüyle birlikte Roma dünyasına geçişleri nasıl sağlandı? Gotlar, Vandallar, Burgonlar, Lombardlar, Franklar ve Anglosaksonlar hangi karakteristik özelliklere sahipti? Germenlerin günümüz dünyasına etkileri olmuş mudur? Avrupa dünyasının şekillenmesindeki payları nedir?

  Erken dönem halkları ve Orta Çağ tarihi üzerine çok sayıda kitap ve makale yayımlamış, Viyana Üniversitesi’nden emekli Orta Çağ Tarihi profesörü Herwig Wolfram, Germenler hakkındaki bu son derece keyifli çalışmasında akılda kalıcı bir özet sunuyor. Okuyucuya Germenlerin köken ve mitlerini, yaşantı ve miraslarını tanıtıyor. Onların soylarını resmediyor ve Kavimler Göçü’nü anlatıyor. En önemli kaynaklardan ve araştırma sonuçlarından elde ettiği verilerle, günümüze değin Germen dünyasının tarihsel olarak hakkıyla anlaşılmasını olumsuz yönde etkilemiş tüm klişeleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Roma dünyasıyla nasıl etkileşime girdiklerini ve ilişkilerini de gözler önüne seriyor.

  Tuğba İsmailoğlu Kacır’ın titiz çevirisiyle hazırlanan *Germenler: Kökenleri ve Roma Dünyasıyla İlişkileri*, Avrupa tarihinin kökenlerine dair zihin açıcı bir çalışma.

Germenler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.