sadsad x
asdasd

Gerilim ve Çatışma Arasında Mezhep

Eski Yeni Yayınları

Mustafa Tekin

56,00 TL
42,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
14,00 TL
Gerilim ve Çatışma Arasında Mezhep Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 424
ISBN: 9786055978419
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Tekin
Mustafa Tekin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gerilim ve Çatışma Arasında Mezhep Kısa Özet

  Müslüman coğrafyada devam eden mezhepsel çatışmalar elinizdeki eserin vücuda gelmesinin en önemli müsebbibidir. Müslümanların ciddi olarak enerjilerini boşa harcayan mezhep krizleri ve çatışmaları, farklı dini anlayış ve ayrıca ekonomik, sosyal, kültürel, siyasal nedenlerden kaynaklanmaktadır.

  Bu kitap, düşünsel anlamda *mezhep* olgusunun tarihsel ve aktüel algılanışı ve krizi üzerinde analiz yaparken, kendi sorunlarımız üzerine odaklanma hassasiyetini öne çıkarmak istemektedir. Elinizdeki kitap, alanlarında yetkin çok farklı bilim adamlarının özverileriyle oluşmuştur. Kitabımız üç bölümden oluşmakta olup, birinci bölümdeki makaleler daha çok *mezhep* olgusunun oluşumu, tarihselliği üzerine yoğunlaşmakta ve mezhep farklılığının bir ayrımcılık ve çatışma unsuru olmaması gerektiği tezini işlemektedirler.

  İkinci bölümde, mezhep algısının hangi tarihsel ve sosyal faktörlerle kurumsallaştığı ve hangi damarları takip ederek günümüze geldiği soruları etrafında bir cevap aranmaktadır.

  Üçüncü bölümde ise, aktüel sonuçları itibarıyla fıkhi mezheplerin yanı sıra Sünni-Şii ve neo-selefi hareketleri analiz etmekte; genel olarak siyasal, ekonomik, sosyal, kültürel ögelerin tarihsel izlekleri de söz konusu edilmektedir.

Gerilim ve Çatışma Arasında Mezhep Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.