220,00 TL
171,60 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
48,40 TL
Geniş İzahlı Sarf ve Nahiv Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 576
ISBN: 9786052056875
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: Şamua
Basım Tarihi 2022
Gülüstan K. Coşkun
Gülüstan K. Coşkun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Geniş İzahlı Sarf ve Nahiv Kısa Özet

  Yüce kitabımız Kur’an-ın dili Arapçadır. Kur’an ilimdir, hikmettir ve zikirdir. Bu sebeple Arapça ilimlerini öğrenmek de farz-ı kifayedir. Vahyin dilini bilmek için Kur’an-ı Kerim’i okumasını öğrendikten sonra, manayı öğrenmek için yola çıkmak gerekir. Bunun ilk adımı ise Emsile kitabı ile başlar. Emsile misaller demektir. Arapça kelimelerin ana kalıplarının misallerini izah ettiği için Emsile adını almıştır. Emsile kitabı Sarf İlmi içerisinde yer almaktadır.
  Sarf ve Nahiv İlmi, dili hatadan korurken aslında dini tahriften korur. Lügatta hatanın bir sonrası yazım ve okunuşta hata, bunun bir sonrası da Kur’an-ı anlamada tahrife varan hatadır. Onun için Sarf ve Nahiv çok önemlidir. Bu sebeple pek çok alim Arapça kitaplar yazarak bu dine hizmet etmişlerdir. Zamanla yeni nesil talebeler bu kitaplara dil olarak yabancılaştıkları için, Arapça yazılmış olan bu kitapları açıklayıcı yeni kitaplara ihtiyaç duymuşlardır. Biz de acizane bu hizmette payımız olsun istedik. Kaleme aldığımız bu eserin 2. baskısında 1. baskıda olmayan Sarf ve Nahiv konularını yeri geldikçe ilave ederek, en basit seviyeden en üst seviyelere kadar peyderpey yerleştirerek çok detaylı bir Sarf ve Nahiv kitabı hazırladık.
  1.dersten 61.derse kadar düzenli olarak çalışan herkes çok fazla fiil ve isim ezberleyecek, cümle kuruluşlarını da öğrenerek daha Emsile’de iken İrab yapmaya başlayacaktır. Böylece daha ileri seviyedeki dersler için bir alt yapı oluşturmuş olacaklardır. Bizler, bu yazdığımız program ile yüzlerce talebe ile çalışarak çok büyük başarılar elde ettik. Kolay anlaşılır ve akılda kalıcı olması, için de son derece sade bir Türkçe ile yazmaya özen gösterdik. Sizler de başarabilirsiniz. Yeter ki düzenli çalışın.
  Kaleme aldığımız Medrese Usulü Geniş İzahlı Sarf Ve Nahiv kitabımız medreselerimizdeki Arapça talebeleri, İmam Hatip talebeleri, İlahiyat ön lisans-lisans talebeleri ve okudukları Kur’an-ı anlayarak okumak isteyen bütün Arapça aşıkları için çok detaylı bir kaynak kitaptır.
  Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okuma yolunda Rabbimiz faydalanmasını nasip etsin. Allah’ü Teala’dan muvaffakiyet dileriz.

 • Şamua

Geniş İzahlı Sarf ve Nahiv Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.