sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 237
ISBN 9789758326303
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
19,00 TL %10
bkmkitap.com
Fiyatı
17,10 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Genel Turizm Kısa Özet

    Turizm, esen her rüzğardan nem kaptığından bu değişimden bilki de en köklü değişime uğrayan sektör oldu. İnternet ve elektronik teknoloji turizm sektöründe köklü değişiklikler yaptı. Pazarlamadan, üretim yönetimine, işletme içi ve dışı bütün iş ve işler değişikliğe uğradı. Bütün bu gelişmelerin belki de en köklü değişikliği turist üzerinde oldu. Adına turist dediğimiz; turizm sektörünün ürün ve hizmetlerinden yararlanan bu insanlar, değişti, dönüştü... Beklentileri, zevkleri değişti.. Artan dünya nüfusuna bağlı olarak daha bencilleştiler, ilkeleri azaldı, ilişkileri sığlaştı.. Para, dünyada insan ilişkilerinin temel belirleyicisi ve yönlendiricisi oldu. Daha az para ile daha çok ürün ve hizmete kavuşma bireylerin en önemli motivasyonu haline geldi. Daha neler oldu neler bu 21 yılda...

    İşte elinizdeki kitabın ilk baskısından bu yana binlerce yılda ancak gerçekleşebilecek değişik ve dönüşümler oldu. O nedenle 21 yılda 17 baskıyı çok görmemek lazım derim! Öyle de olsa emeği geçen bütün dostlara, bu kitabı okutan öğretim üyesi arkadaşlara teşekkür ederiz. Umarız, turizm olayını anlamak için öğrencilerin ilk bilgilerini elde ettikleri bu kitap amacına ulaşmış; karmaşık bu sektörü ve ortaya çıkardığı ilişkileri kolay bir şekilde anlaşıl kılmıştır.

    Elinizdeki kitap ilk baskısından itibaren birkaç kez köklü olarak gözden geçirildi. 17. baskı için de kitapta birtakım önemli değişiklikler yapıldı. Kitap baştan sona değin gözden geçirildi, bazı bölümler yeniden yazıldı, bazı bölümlere eklemeler yapıldı. Bu kapsamda yedinci bölüm yeniden hazırlandı. Önümüzdeki yıllarda değişen ve dönüşen turizm sektörüne göre yeni düzenlemeler yapılmaya devam edilecek.

Genel Turizm Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.