sadsad x
asdasd
23,15 TL
16,67 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
6,48 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Gelin Yüzleşelim Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 309916
ISBN: 9789756238394
Yılmaz Dikbaş
Yılmaz Dikbaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gelin Yüzleşelim Kısa Özet

  “Bir cariye, şehvetin çokluğundan, hırsının fazlalığından bir eşeği kendisine alıştırmıştı. O hilebaz cariyenin bir kabağı vardı. Eşek, kendisine ölçülü yaklaşsın diye kabağı, eşeğin aletine (cinsel organına) takardı. Yakınlaşma zamanında aletin yarısı girsin diye bu işi yapmaktaydı. (Mevlana, Mesnevi, Cilt 5, Beyitler 1330-1395)

  “Bir oğlancı, evine bir oğlan götürdü. Onu baş aşağı depi dümeye koyuldu…” (Mevlana, Mesnevi, Cilt 5, Beyitler 2497-2505 )

  “Bir iri adam bir oğlanı ele geçirdi. Bu adam bana kasteder diye çocuğun yüzü sarardı. Adam dedi ki: “Güzelim, emin ol… sen benim üstüme bineceksin. Ben korkunç görünsem de aldırış etme, bil ki ben ibneyim. Deveye biner gibi bin üstüme, sür.” (Mevlana, Mesnevi, Cilt 2, Beyitler 3155-3159)

  “Evlatlarımdan her kime saltanat nasip olursa, Dünya Düzeni için kardeşlerini öldürmesi uygundur. Alimlerin çoğu da buna izin vermiştir. Hemen uygulansın.” (Fatih Sultan Mehmet Kanunu)

  “Hiçbir Hiristiyan hanedanı, Osmanlı sultanları kadar çok içki içmemiştir. Kanuni Sultan Süleyman, padişahlığının son birkaç yılına kadar şarap içmiştir. Şiirlerinden birinde şarabı aşka benzetir.” (İngiliz Tarihçi Philip Mansel)

  “Rüşvet ve Yolsuzluk; Osmanlı sisteminin doğal sonuçlarıdır.” (Tarihçi Prof. Dr.Halil İnalcık)

  “Tüm kara köpekleri öldürünüz. Çünkü onlar şeytandır.” (Hadis, Hanbeli)

  “Ud, zurna, dümbelek, boru, davul çalmak haramdır.” (Hadis, Hanbeli)

  “Tavla oynamak haramdır.” (Maliki, Şafi ve Hanbeli Mezhepleri)

Gelin Yüzleşelim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.