sadsad x
asdasd

Gece Yarısı Yazıları

Akçağ Yayınları
10,00 TL
6,50 TL
%35 indirim
Gece Yarısı Yazıları Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 1
ISBN: 9786053422044
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Yahya Akengin
Yahya Akengin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gece Yarısı Yazıları Kısa Özet

  Bu kitap, Yahya Akengin’in değişik zaman aralıkları ile kaleme almış olduğu fikir, sanat ve yer yer de siyasi içerikli yazılarından oluşuyor. Temelde edebiyat ve estetiğin peşinde olan Akengin’in, ülke sorunları söz konusu olunca zaman zaman köşeli uyarılarda bulunmaktan kendini alamadığını da görüyoruz.

  Akçağ Yayınları arasında birçok eseri yer alan Yahya Akengin’in, herkesin kendisini yetiştiren ülke ve topluma karşı sorumlulukları bulunduğu anlayışından hareketle tarihten ibretlik hikayecikleri de yeri geldikçe hatırlatmak yoluna gidiyor. Onun şiirleri, romanları, tiyatro eserleri, hatıra ve senaryo türündeki kalem ürünlerinde de bu kitaptaki fikir yazılarının arka planı vardır.

  Yahya Akengin temelde bir milli ideal uğrunda yol alırken, sanatsız, estetiksiz ideallerin de bir kısır döngüyü aşamayacağı fikrinden hareket ediyor. Bu yüzden zaman zaman içinde yer aldığı sosyal kesimi de iğnelemekten geri durmuyor. 

  Akçağ Yayınevi bu eseri okuyucularına sunarken, kitabın sayfalarında dolaşanların bir okuma zevki yaşayacaklarına da inanmaktadır.

Gece Yarısı Yazıları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.