sadsad x
asdasd

Gaziantep Mani, Ninni, Fıkra ve Tandır Hikayeleri

Hiperlink Yayınları

Sakine Hakkoymaz

135,00 TL
101,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
33,75 TL
Gaziantep Mani, Ninni, Fıkra ve Tandır Hikayeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Gezi ve Rehber Referans Kitapları
Sayfa Sayısı: 151
ISBN: 9786052015025
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Sakine Hakkoymaz
Sakine Hakkoymaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gaziantep Mani, Ninni, Fıkra ve Tandır Hikayeleri Kısa Özet

  Elinizdeki bu çalışma, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin tüm bölümlerde öğrenim gören 1. Sınıf öğrencilerinin büyük bir heyecan ve fedakârlıkla yaptıkları derlemeler neticesinde ortaya çıkmıştır.

  Gaziantep Mani, Ninni, Fıkra ve Tandır Hikâyeleri adlı bu çalışmada Gaziantep merkezinde ve köylerinde ulaşılan kaynak kişilerle fotoğraf makinesi, ses kayıt cihazı gibi teknik araçlar kullanılarak görüşmeler yapılmıştır. Daha sonra eldeki ses kayıtları deşifre edilerek metin haline getirilmiştir.

  Kaynak kişi olarak bu çalışmaya katkı sağlayan ve anonim halk edebiyatının ürünlerini bizlerle paylaşan Gaziantep halkının desteği de bu çalışmanın ortaya çıkmasında çok önemlidir. Yapılan bu çalışma bize göstermiştir ki; tarih öncesi çağlardan beri önemli yerleşim yerlerinden biri olan Gaziantep’te masallar, ninniler ve maniler sözlü kültür ortamlarında hâlâ varlığını korumaktadır. Çalışma, unutulma tehlikesiyle yüz yüze olan somut olmayan kültürel mirasımızın ortaya çıkarılmasına katkı sağlama amacı taşımaktadır. Bu bakımdan okur için de yararlı olacağına inanıyorum.

  - Sakine Hakkoymaz

 • 2. Hamur

Gaziantep Mani, Ninni, Fıkra ve Tandır Hikayeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.