180,00 TL
127,80 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
52,20 TL
Gayya Kuyusu Hakkında Bilgiler
Türü: İslam ve Günümüz İslam Düşüncesi Kitapları
Sayfa Sayısı: 252
ISBN: 9786059093736
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Eren Erdem
Eren Erdem
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Gayya Kuyusu Kısa Özet

  Gayya, sözlüklerde *cehennem çukuru* olarak geçen, rivayetlerde ise en tehlikeli ve can alıcı bölüm olarak ifade edilen yerdir. Ancak, bu çukur ‘’dünya’’ dahilindedir. Yani, insan tabiatına aykırı olan hertürlü fiil ile muhatap olan bireylerin içinde bulunduğu yıkıcı durumdur.

  Gayya, inançların ve kavramların yozlaşmasına göz yuman, ardı sıra oluşan ezberlerin ürettiği karanlığa teslim olanların içler acısı halini yansıtır. Bu, günümüzde *Kavram ve Değerlerin’’ yozlaşması ile oluşmuş yapının bünyesinde can çekişen, çözümsüzlüğe hapsolan insanlığı hatırlatan önemli bir kavramdır. İnsanlık *Gayya* kuyusuna hapsolmuş, kendilerini kurtaracak zebun edicileri beklerken, yanı başında bulunan gerçeklerin yozlaştırılışına sessiz kalarak, çöküntü ve hezimeti hızlandırmaktadır.

  Bu, savaşları, ego merkezli sömürüyü ve yozlaşmış kavramlara dayalı baskı psikozunu *mübah’’ görme hastalığının ürettiği haldir. Bu hale göre, çözüm yine mevcut olanlar ile mümkündür.

  Halbuki, insanlığın uyanışı, Gayya Kuyusu’nun farkındalığına erişip, Aydınlığa koşmak ve kavramları doğru oturtmak ile mümkündür.

  Geleneğin ürettiği din, gayya kuyusuna sürükleyen unsurlardan bir tanesidir. Bu kitap, birçok farklı ve yozlaşmış olgunun inceleneceği *kitaplar’’ serisinin ilki ve *Zulüm ve sömürüye göz yuman Emevi üretimi Gelenek Dinciliğine’’ karşı, *Kurani ve Muhammedi İslam’’ gerçeğini gözler önüne serecek önemli bir çalışmayı içermektedir.

 • 2. Hamur

Gayya Kuyusu Hakkında Yorumlar