sadsad x
asdasd

Gayalı - Yüzyıllık Emanet

Profil Kitap

Murat Kaya

156,25 TL
109,38 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
46,87 TL
Gayalı - Yüzyıllık Emanet Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9786258498530
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Murat Kaya
Murat Kaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gayalı - Yüzyıllık Emanet Kısa Özet

  Ölmek için çok genç, yaşamak için ise fazla masumdular.
   
  “Zor zamanlarda, vatan sınırlarına koşanların, kara günler geçince ikbal ya da takdir beklemeden köylerine, basit hayatlarına dönenlerin hikâyesidir bu. Onların tek bir dileği ve vasiyeti vardır: ‘Vatan sağ olsun!’”
   
  “O mahzun yüzlü, yanık tenli delikanlılar gıpta edilecek kahramanlıkları günlük olaylar gibi basitçe yaşar; biz ne yaptık ki, der gibi şaşkınlıkla bakarlardı.”
  “Onlar, neye ihtiyaç duyulursa ona dönüşebilecek saklı bir cevherle sürdürürlerdi yaşamlarını; üniformalarını çıkardıklarında mütevazı bir çiftçi, giydiklerindeyse ya şehit olurlardı ya da gazi…”
   
   
  Aile albümlerimize baktığımızda, büyüklerimizin anılarını dinlediğimizde kişisel tarihimizin tamamlandığını hissederiz. Aynı memleketin insanları olarak bu bize özel gözüken hatıraları yan yana getirdiğimizde ise ülke tarihini gözler önüne serebiliriz.
   
  İşte bu yüzden elinizdeki kitapta anlatılan, yalnızca yazar Murat Kaya’nın dedesi Gayalı Mehmet’in yaşam öyküsü değil, vatan topraklarını kanlarıyla sulayan şehit ve gazilerimizin kahramanlık hikâyesidir.
   
  Dokuz yıl boyunca birçok cephede onlarca farklı milletten askerle savaşan Gayalı’nın, Ankara’da başlayıp Gelibolu’da devam eden ve oradan Bakü’ye uzanan, Azrail’in refakatinde adım adım tamamladığı yolculuğu, okuma deneyiminin ötesinde ruhani bir yoldaşlık için sizi satırlarına davet ediyor.

 • 2. Hamur

Gayalı - Yüzyıllık Emanet Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.