sadsad x
asdasd
35,00 TL
23,45 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
11,55 TL
Gavur Gelin Varka Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 239
ISBN: 9789944106757
Kapak: Ciltsiz
Meltem Budan Nalbant
Meltem Budan Nalbant
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gavur Gelin Varka Kısa Özet

  Aşk kalbe yazılan kaderdir..

  Meltem Budan Nalbant, G. G. Marquez`in destansı eseri yüzyıllık yanlızlık tadındaki bu romanında aşkının peşine takılarak Rusya`dan Türkiye`ye gelen Varka`nın ilham verici öyküsünü anlatıyor ve bunu yaparken hem tarihler hem de farklı coğrafyalar arasında rüzgar gibi esiyor.

  1918 yılındayız.
  Sovyet Rusya bir taraftan bir taraftan 1. Dünya Savaşı`yla boğuşmakta, diğer taraftan ülkede acımasız bir iç savaş yaşanmaktadır. 15 yaşındaki bir genç kız olan Varka`nın içindeki savaş da ülkesininkini aratmayacak boyuttadır.

  Aşkı yeni yeni tanıyan Varka, çingene falcı Paprika`nın öngördüğü gibi iki erkeğin arasında kalır. Seçimini birinden yana yapsa da kaderin onun için başka planları vardır. Ve o planlar sadece Varka`yı değil onun hayatına dahil olan herkesi görünmez iplerle birbirine bağlayacaktır ve an gelir, uzun süre saklı kalan bir sırrın günyüzüne çıkmasıyla, Varka`nın insanların hayatına kattığı anlam aydınlanacaktır.

  "Varka inan bana, dünyanın bir yerinde, senin için yaratılmış, kalbi senin için çarpan biri var, tıpkı senin de onun için yaratıldığın gibi. İşte o insanla karşılaştığında hiçbir güç sana engel olamayacak ne ben, ne baban, ne de bir başkası...

  İşte bunun adı aşktır. Aşk da Tanrı`nın insanın kalbine yazdığı kaderidir kızım."

Gavur Gelin Varka Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.