sadsad x
asdasd
30,00 TL
21,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
9,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Gavur Gelin Varka Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 239
ISBN: 9789944106757
Kapak: Ciltsiz
Meltem Budan Nalbant
Meltem Budan Nalbant
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gavur Gelin Varka Kısa Özet

  Aşk kalbe yazılan kaderdir..

  Meltem Budan Nalbant, G. G. Marquez'in destansı eseri yüzyıllık yanlızlık tadındaki bu romanında aşkının peşine takılarak Rusya'dan Türkiye'ye gelen Varka'nın ilham verici öyküsünü anlatıyor ve bunu yaparken hem tarihler hem de farklı coğrafyalar arasında rüzgar gibi esiyor.

  1918 yılındayız.
  Sovyet Rusya bir taraftan bir taraftan 1. Dünya Savaşı'yla boğuşmakta, diğer taraftan ülkede acımasız bir iç savaş yaşanmaktadır. 15 yaşındaki bir genç kız olan Varka'nın içindeki savaş da ülkesininkini aratmayacak boyuttadır.

  Aşkı yeni yeni tanıyan Varka, çingene falcı Paprika'nın öngördüğü gibi iki erkeğin arasında kalır. Seçimini birinden yana yapsa da kaderin onun için başka planları vardır. Ve o planlar sadece Varka'yı değil onun hayatına dahil olan herkesi görünmez iplerle birbirine bağlayacaktır ve an gelir, uzun süre saklı kalan bir sırrın günyüzüne çıkmasıyla, Varka'nın insanların hayatına kattığı anlam aydınlanacaktır.

  "Varka inan bana, dünyanın bir yerinde, senin için yaratılmış, kalbi senin için çarpan biri var, tıpkı senin de onun için yaratıldığın gibi. İşte o insanla karşılaştığında hiçbir güç sana engel olamayacak ne ben, ne baban, ne de bir başkası...

  İşte bunun adı aşktır. Aşk da Tanrı'nın insanın kalbine yazdığı kaderidir kızım."

Gavur Gelin Varka Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.