sadsad x
asdasd

Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

Everest Yayınları

Erich Maria Remarque

45,00 TL
27,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
18,00 TL
Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 225
ISBN: 9786051854953
Kapak: Ciltsiz
Erich Maria Remarque
Erich Maria Remarque
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Kısa Özet

  *Bu kitap; ne bir şikâyettir, ne de bir itiraf. Harbin yumruğunu yemiş, mermilerinden kurtulmuş olsa bile, tahriplerinden kurtulamamış bir nesli anlatmak isteyen bir deneme, sadece.*

  -E. M. Remarque

  Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok geçmiş yüzyılın önde gelen savaş karşıtı kitapları arasında görülüyor; romanın adı savaşın anlamsızlığıyla, başkalarının çıkarları uğruna yaşamını boş yere kaybeden *küçük* insanın değişmeyen yazgısıyla eşanlamlı bir deyiş olarak kullanılıyor.

  -Ayşe Sarısayın

  Bu kitap 20. yüzyıl dünyasının el kitabı sayılabilir. Böylesi kitaplar büyük ustalıkla yazılır, dahası can pahasına yazılır. Savaşlar insanların ölüm fermanıdır, savaşlar üstünde yaşadığımız toprakların, doğamızın ölüm fermanıdır. Sanat, gerçek sanat savaşın, zulmün, şiddetin, tüketici oburluğunun, insanca olmayan her davranışın karşısındadır... Çünkü ne olursa olsun, her biçim sanatın birinci işi başkaldırıdır. Remarque’ın 1929’da yazdığı Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok bugün de taptaze, bugün de her okuyucusu tarafından yeniden yeniden yaratılarak uyarıyor, direnme gücü veriyor.

  -Yaşar Kemal

Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.