sadsad x
asdasd

Fütuhu'l-Gayb - Alemlerin Keşfi

Sufi Kitap

Abdülkadir Geylani

55,00 TL
38,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
16,50 TL
Fütuhu'l-Gayb - Alemlerin Keşfi Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786059778824
Kapak: Ciltsiz
Abdülkadir Geylani
Abdülkadir Geylani
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fütuhu'l-Gayb - Alemlerin Keşfi Kısa Özet

  "(Dünyanın) lezzet ve şehvetinden çıkan kerih kokuyu duyar duymaz tıkayıver burnunu. Kurtar kendini ondan ve onun afatından. Sana taksim olunan elbet ki ulaşacak sana. Bir de bakmışsın ki sen bambaşka bir sen olmuşsun."

  İnsan, türlü olumsuzluklarla karşı karşıya kaldığında çoğu zaman ne yapacağını bilemez, bununla birlikte, durup bir düşünme payı da bırakmaz kendine. Hemen fiiliyata geçme isteği, insanda zuhur eden temel davranışlardan biri olur. Oysa yaratılmışların en makbulü olarak dünyaya gelen insan; özüne döndüğünde kendi içinin alemlerini keşfetmeye, içinde ve dışında görüp tahayyül edemediği bütün âlemlerin Rabbine gönülden hamdetmeye başlar. Burada ise "alemlerin keşfi" başlamış, gaybın yani insana bilinmeyen katmanların perdeleri kişinin istidadınca açılmaya başlamıştır.

  İşte, velîlerin velîsi, "Gavsü`l-Azam" Abdülkadir Geylanî, sohbet usulünde vücuda gelmiş en önemli eserlerden biri olan Fütûhu`l-Gayb`da, okuyucuları adeta, dizinin dibinde muhabbetli sohbetini dinleyen birer derviş misali manevî bir eğitime tabi tutarak dünyanın süflî meseleleri ile münakaşadan bîzar olup kalbi temizlemeyi ve bu vesile ile Allah`a yaklaşmayı şiir gibi akan cümleleriyle öğretiyor.

  Fütûhu`l-Gayb, bir tasavvuf klasiği olmasının yanı sıra geleneksel eğitimin metodunu da içeren bir sohbet usulü klasiği özelliğini de taşıyor.

Fütuhu'l-Gayb - Alemlerin Keşfi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.