sadsad x
asdasd
170,00 TL
119,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
51,00 TL
Fususu’l-Hikem Tercüme ve Şerhi 3 Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 584
ISBN: 9789755480398
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Muhyiddin İbnu’l Arabi
Muhyiddin İbnu’l Arabi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Fususu’l-Hikem Tercüme ve Şerhi 3 Kısa Özet

    İbnu`l-Arabi`nin en meşhur eseri olan Fusûsu`l-Hikem, İslam tasavvufunun Mesnevi ile birlikte şah eserlerinden biridir. Hacmi küçük olmakla beraber anlaşılmasındaki güçlük, Sadreddin Konevî`den itibaren günümüze kadar yüzden fazla Arapça, Farsça ve Türkçe şerhlerinin yapılmasına sebep olmuştur. 20. asrın başlarında Avrupa`da İslam Tasavvufuna gösterilmeye başlayan alâka gittikçe artmış, İbnu`l-Arabî`nin eserleri hakkında çalışmalar yapılmış ve tercümeleri neşredilmiştir. Denebilir ki bugün batı dünyası İbnu`l-Arabî ve eserlerini doğudan çok daha fazla tanımaktadır.

    İbnu’l-Arabî, Konevi’den itibaren birkaç asır boyunca en fazla Anadolu’da bilinmiş, okunmuş ve itibar görmüştür. Osmanlı tasavvuf anlayışı âdeta İbnu’l-Arabî ve Mevlâna’nın eserleriyle şekillenmiştir.

    Cumhuriyet devrinin ilk yıllarında yazılan, Mesnevi şarihi Ahmed Avni Konuk Bey`in Fusûsu`l-Hikem Tercüme ve Şerhi, Osmanlı tasavvuf anlayışını günümüze nakleden bir köprü olarak kabul edilebilir. Bu şerh sayesinde okuyucu Fusûsu’l-Hikem’in kapalı ifadelerinin hiç olmazsa bazılarının açıldığını görebilecektir. Bu yönüyle eser bir Fusûs anahtarı olarak telakki edilebilir.

  • 2. Hamur

Fususu’l-Hikem Tercüme ve Şerhi 3 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.