sadsad x
asdasd

Funun eş-Şi'r el-'Arabi Abra'l-Usur

Akdem Yayınları

Rajab Abdelwahhab

70,00 TL
50,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
19,60 TL
Funun eş-Şi'r el-'Arabi Abra'l-Usur Hakkında Bilgiler
Türü: Ortadoğu ve Arap Edebiyatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786057753434
Kapak: Ciltsiz
Rajab Abdelwahhab
Rajab Abdelwahhab
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Funun eş-Şi'r el-'Arabi Abra'l-Usur Kısa Özet

    Arap şiirinin edebî sanatların çağlar boyunca uğradığı gelişim ve değişimler dikkate alarak göre ele alındığı kitapta Arap edebiyatın en meşhur şiirleri ile bize bir şiir yolculuğu tattırıyor. Kitapta medih, mersiye, hiciv, gazel, hikmet, fahr, hamaset, tasvir ve nihayet çocuk şiirleri gibi farklı türlerde şiirler yer alıyor. Ayrıca kaside türü içinde sayılan; muvaşşahlar, rubailer, serbest şiirler de ele alınmıştır.

    Şiir sanatları dil ve terim anlamları ile tanıtılırken çok ayrıntısına girmeden Cahiliye devrinden modern döneme kadar tarihi gelişimlerine de göz atılmıştır. Her türde meşhur şairlerin kimler olduğu belirtilerek öğrencilerin ileri okumaları için kılavuzluk edilmiş ve tanınmış bir şiir örnek olarak incelenmiştir. Tanıtılan şairler tek döneme ait olmayıp, Arap edebiyatının tüm dönemlerinden seçilmiştir: Antera ve el-Hansâ ile başlayan, Şevkî ve es-Seyyâb ile biten uzun tarihi aralıkta pek çok şaire rast geliriz kitap boyunca.

    Ele alınan şiirler işlenirken; şairinin tanıtımı yapılmakta ve içinde geçen zor kelime tabirler açıklanmaktadır. Ardından belagatla ilgili olgular üzerinde durulmakta ve alıştırmalardaki sorularla okuyucunun konuyu derinlemesine kavraması ve estetik zevkinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Funun eş-Şi'r el-'Arabi Abra'l-Usur Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.