sadsad x
asdasd

Führer İçin Uçtum

Kronik Kitap

Heinz Knoke

100,00 TL
65,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
35,00 TL
Führer İçin Uçtum Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786258431285
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Heinz Knoke
Heinz Knoke
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Führer İçin Uçtum Kısa Özet

  *Alman şehirlerini maruz kaldıkları aralıksız bombardımana karşı savunan Alman avcı pilotları, askerlik ülküsü ve Nazi propagandasının yücelttiği kendini feda idealine çok daha yakındılar.* Richard Overy

  Nazi Almanyası’nın İkinci Dünya Savaşı’ndaki seçkin as pilotlarından biri olan Knoke, savaş sırasında başından geçenleri bu çarpıcı hatıratta topluyor. Sıradan bir Alman gencinin yıllar içinde usta bir avcı pilota dönüşünü tüm çıplaklığıyla gözler önüne sererken, havacılık tarihi için de silinmez bir iz bırakıyor.

  Zekâsı ve başarılarıyla filo komutanlığına kadar yükselen Knoke, 2.000’in üzerinde sorti yapıp olağanüstü cesareti ve avcı içgüdüleriyle elli iki düşman uçağı düşürmeyi başardı. Reich savunması sırasında yaralanmadan önce dört yüzden fazla operasyonel göreve çıktı. Gösterdiği üstün başarılarından ötürü Şövalye Haçı’yla taltif edildi.

  Knoke, Avrupa semalarında icra ettiği görevler sırasında Müttefiklerle girdiği nefes kesen it dalaşlarından ölümle burun buruna gelişine, bombardıman uçaklarını düşürmek için kullandığı alışılmadık taktiklerden Reichsmarschall Göring’le görüşmesine, Alman göklerini savunurken vuruluşundan eşiyle savaş sonrasında Berlin sokaklarında dolaşmasına kadar başından geçen her şeyi içtenlikle anlatıyor.
  *Führer İçin Uçtum - Bir Luftwaffe Avcı Pilotunun Anıları*, İkinci Dünya Savaşı’nın göklerde geçen destansı mücadelelerinden okuyucuya çarpıcı bir kesit sunuyor.

 • 2. Hamur

Führer İçin Uçtum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.