Frida’nın Çiçekleri

Kronik Kitap

Zeynep Alpaslan

195,00 TL
126,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
68,25 TL
Frida’nın Çiçekleri Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 9786256774681
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Zeynep Alpaslan
Zeynep Alpaslan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Frida’nın Çiçekleri Kısa Özet

  Kronik Çocuk’tan umudu kaybetmemenin önemini anlatan sıcacık bir hikâye: Frida’nın Çiçekleri.

  Hayata ve insanlara dair samimi ve yaratıcı hikâyeleriyle okurlarına hiçbir zaman yalnız olmadıklarını hissettiren Zeynep Alpaslan’ın yeni kitabı Frida’nın Çiçekleri Kronik Çocuk etiketiyle raflarda! Frida Kahlo’nun yaşamöyküsü, Mavisu Demirağ’ın rengârenk Kahlo portreleriyle hayat buluyor. 

  Frida’nın Çiçekleri; azmin, umudun ve direnişin sembolü hâline gelmiş Frida Kahlo’nun hayat hikâyesini konu ediniyor. Zeynep Alpaslan; Kahlo’nun ilham veren hikâyesini anlatırken aynı zamanda büyümenin, kök salmanın ve kendini sevmenin önemini de vurguluyor. Okurlarına bir nevi yaşamla mücadele kılavuzu sunan Alpaslan, etrafınız iskeletlerle ve zorluklarla çevriliyken bile korkuya kapılmadan çiçek açmanın yollarını gösteriyor; karanlığa bir ışık tutuyor.

  Bu kitabı okurken hem Kahlo’nun hayat yolculuğuna eşlik edecek hem de onun çiçeklerinden aldığınız ilhamla her koşulda yeşermeyi, rengârenk çiçekler açmayı öğreneceksiniz. 

  Hayat; umut dolu, kesintisiz ve muhteşem bir mücadeledir!

  MÜFREDAT TEMALARI:
  KİŞİSEL GELİŞİM, ÇOCUK DÜNYASI, DOĞA SEVGİSİ, ÖZŞEFKAT, SANAT

  Arka Kapak

  Zeynep Alpaslan’ın yaratıcı ve güçlü¨ kaleminden kılavuz niteliğinde yepyeni bir eser: Frida’nın Çiçekleri.

  Büyümek çok zor, bir o kadar da büyüleyici bir süreç: Tıpkı bir çiçeğin toprağı yarışı, ilk nefes alışı, güneşe ilk sarılışı gibi. Hayat dediğin koskoca bir bahçe, senin ilgine muhtaç. Ne ektiğine dikkat etmen gerek bahçene, hayaller yağdırmalısın yağmur niyetine. Kök salmalısın kendini sevmeye. Çaresizlik ve umutsuzluk sardığında etrafını, çiçekleri izle. Sana yol gösterecekler, merak etme.

  Frida’nın Çiçekleri, Frida Kahlo’nun mücadeleyi ve azmi odağına alan yaşamöyküsünün eşliğinde çocuklara büyürken karşılaşabilecekleri zorlukları sımsıcak bir mesafeden anlatıyor. Üstelik alışılmış bir yaşamöyküsü kitabından çok daha fazlası: Mavisu Demirağ’ın fırçasından dökülen büyülü Kahlo portrelerinin eşlik ettiği sayfalarda Frida’nın yaşamına bambaşka bir yerden, bu kez çiçeklerin, yaşam döngüsünün sihirli çerçevesinden bakacaksınız.

   

 • 1. Hamur

Frida’nın Çiçekleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.