Freud’a Klinik Bir Giriş

Axis Yayınları

Bruce Fink

350,00 TL
252,00 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
98,00 TL
Freud’a Klinik Bir Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Psikoloji
Sayfa Sayısı: 328
ISBN: 9786057250780
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Bruce Fink
Bruce Fink
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Freud’a Klinik Bir Giriş Kısa Özet

  Pek çok önyargıyla yaklaşılan ya da yanlış anlaşılmaya pekâlâ müsait olduğu için genellikle göz ardı edilen Freud, klinik uygulamalar için bugün hâlâ yaygın olarak kullanılan sayısız teknik ortaya koymuştur. Tuhaftır ama, Freud`un çalışmalarına, öğrencilerin ve profesyonellerin günlük yaşamlarında ve kariyerlerinde kullanabilecekleri klinik bir giriş hiç yapılmamıştı. Ta ki şimdiye kadar!
   
  Freud`un doğrudan bilinçdışına yönelmek için geliştirdiği tekniklere odaklanan bu kitap, bu teknikleri bugün nasıl kullanabileceğimizi ve hatta belki de nasıl geliştirebileceğimizi gösteriyor. Kendilerini “Freudcu” olarak görmeseler bile, her türden terapiste fayda sağlayacak sayısız teknik uygulama içeriyor bu kitap.
   
  Lacan üzerine incelikli uzmanlığını çeşitli edebi, sanatsal ve düşünsel referansla harmanlayan Bruce Fink`in zarif üslubu, Freud`u her türden klinisyen için keskin bir odak noktasına haline getiriyor. Açık fikirli bir şekilde, "Bu yaklaşım klinik çalışmalarımda daha önce görmediğim bir şeyi görmemi sağlıyor mu?" diye soran okurlar bu kitapta birçok yeni içgörü bulacaklar.
   
  FREUD’A KLİNİK BİR GİRİŞ U¨ZERI·NE

  “Bu kitaba kadar, klinisyenler için İngilizcede Freud`a titiz bir giriş kitabı hiç yazılmamıştı. Bruce Fink sadece konuşma terapisi yapanlar için mükemmel bir rehber yazmakla kalmamış, seans odasındaki günlük yaşamın bir tür psikopatolojisini üretmeyi de başarmış. Buradaki teorik açıklamalar, her klinisyenin günlük pratiğinde yankı uyandıracak örneklerle birleşerek Freud`un günümüzde hâlâ geçerli olduğunu sahiden ikna edici bir dille ortaya koyuyor. Freud`un cömert olduğu kadar eleştirel de bir okuru olan ve hamasetten kaçınan Fink’in bu çalışmasını sadece klinisyenlere değil, Freudcu teori ve pratiğe genel bir giriş yapmak isteyen herkese tavsiye ederim.”

 • 2. Hamur

Freud’a Klinik Bir Giriş Hakkında Yorumlar